Da Saša Đorđević nije podelio trojke Huventudu i Hrvatskoj, ona kojom je Dušan Kecman usred Zagreba prekinuo već započeto slavlje Cibone, verovatno bila bi najznačajnija u istoriji Partizana, a možda i sveukupne srpske klupske košarke.
Od tog Dušanovog ,,projektila“ je prošlo tačno osam godina u kojima smo se tako često uveseljavali pregledanjem snimka koša koji je Partizanu doneo četvrti trofej u ABA ligi, ali reakcijama komentatora čuvene utakmice. 25. aprila 2010. godine zagrebačka Arena je ostala pusta za veoma kratko, ostavljajući u šoku sve prisutne navijače i košarkaše domaćeg tima koji se verovatno i danas pitaju kako je moguće postići koš za samo 0.6 sekundi i to sa svoje polovine. Dušan Kecman se ne pita, on je mogao.
Četvrta titula je bila i četvrta uzastopna za Partizan, a rezultat je bio 75:74 posle odigranog produžetka. Poslovično ispasana košulja Duleta Vujoševića i zagrljaj igrača u Crno-belim dresovima su i danas upečatljive slike opisanog finala. Naša namera je da se podsetimo trinaestorice junaka nezaboravnog finala koji naravno, nisu jedini, ali su svakako najviše zaslužni za opisani istorijski trenutak.
Čovek koji je skoro ceo svoj košarkaški život posvetio Partizanu. U klubu je u više navrata proveo sedamnaest godina i osvojio nebrojeno mnogo trofeja, a što je još značajnije, u pozitivnom smislu uticao na karijere velikog broja košarkaša. Moglo bi se reći da je postavio temelje ekipi sa kojom je Željko Obradović 1992. godine (hvala ti, Sale) doneo Partizanu jedini trofej evropskog šampiona.
Iako je radio u još nekoliko klubova u zemlji i inostranstvu, najdublji trag je ostavio baš u Partizanu. Vujošević je trenirao sledeće klubove: špansku Oksimesu, Crvenu Zvezdu, Brešu, Pistoju, Pezaro, beogradski radnički, CSKA, Limož; sa reprezentacijom nekadašnje Jugoslavije 1988. godine je postao prvak Evrope za juniore, a trenutno obavlja dužnost selektora BiH.
13. Dušan Kecman
Šut za koji mu je bilo potrebno manje od 0.6 sekundi, obezbedio mu je mesto u istoriji dva kluba – u jednom počasno, a u drugom i ne baš u tom smislu. Za Partizan je igrao u čak tri navrata (2002-2004, 2006-2008, 2009-2012), i osvojio veliki broj trofeja. Najveći uspeh u karijeri mu je ipak donela jedna sezona u Panatinaikosu (2008-2009) kada je postao šampion Evrope u ekipi Željka Obradovića.
Igrao je još za Beopetrol, FMP, Makedonikos, Efes Pilsen, Ostende, Kijev, Roan i Monako. Kecman se danas nalazi u stručnom štabu Crno-belih gde radi kao menadžer ekipe, ali je neko vreme bio i pomoćni trener.
12. Bo Mekejleb
Amerikanac koji takođe ima i makedonski pasoš je za Partizan igrao samo godinu dana. Već posle prvih utakmica je bilo jasno da Mekejleb ima takav kvalitet da će ga biti teško zadržati u klubu. Bio je starter na svim mečevima u Evroligi, a u svim takmičenjima je za Crno-bele te sezone odigrao 64 utakmice i osvojio trostruku krunu.
Iako deluje da je prošla čitava večnost od kako je napustio Crno-bele, Mekejleb je tada imao samo 25 godina. Sada ima 32 i nosi dres španske Saragose. Američki Makedonac je u međuvremenu bio član remonoranih timova kao što su Sijena, Fenerbahče, Bajern, Limož, Gran Kanarija, a pored mnogobrojnih klupskih trofeja treba istaći i nagradu Alfonso Ford koju je dobio kao najbolji strelac Evrolige 2012. godine.
11. Lorens Roberts
U Partizan je došao iz Crvene Zvezde, gde se takođe zadržao samo jednu sezonu. Roberts je bio jedan od ključnih košarkaša Crno-belih te sezone, a bio je zapažen i u čuvenom finalu sa 13 postignutih poena. Amerikanac je imao i određeno NBA iskustvo, ali se najduže zadržao u Evrpopi igrajući pored Večitih rivala i za Olimpijakos, Efes Pilsen, Lietivos Ritas, Bajern i Darušafaku.
Poslednji klub mu je bio francuski Gravlen koji je napustio 2015. godine.
10. Aleks Marić
Australijski centar srpskog porekla je te sezone dominirao pod obručima ne samo u domaćim takmičenjima, već i u Evroligi. U Beograd je stigao kao potpuno nepoznat 25-godišnji košarkaš Španske Granade i vrlo brzo postao ,,zid“ u reketu. Iako ga je kasniji košarkaški put vodio i u klubove velike reputacije kao što su Panatinaikos, Makabi, Lokomotiva iz Kubanja, nigde nije bio toliko dobar kao u crno-belom dresu.
2009/10 je Evroligi beležio preko 14 poena i 8 uhvaćenih lopti. Sa Panatinaikosom je bio šampion Evrope, a sa Lokomotivom osvajač Evrokupa. U zagrebačkom finalu je bio najefikasniji u svom timu sa 14 koševa, a poslednje dane karijere broji u Al Muharaku.
9. Jan Veseli
Češkom košarkašu koji se nalazi u najboljim igračkim godinama (28), divimo se i danas gledajući ga u dresu Fenerbahčea. Sa Obradovićem je postao prvak Evrope, ali je to mogao i sa Vujoševićem budući da je bio učesnik završnog turnira Evrolige 2010. godine, kada je Partizan bio tako blizu finala. Pokušao je i u NBA, ali mu tri sezone u Vašingtonu i Denveru nisu posebno obogatile karijeru.
Veseli je u Zagrebu postigao osam poena, a u Beogradu je proveo tri godine osvojivši za to vreme devet trofeja. Danas je nezamenljivi deo sastava turskog i evropskog šampiona.
8. Petar Božić
Dugogodišnji kapiten i rekorder Partizana po broju utakmica, u klub je stigao 2004. godine iz Hemofarma i tu ostao osam sezona. Naravno, bio je i učesnik meča u Zagrebu i slavlju doprineo sa 11 koševa. Igračku karijeru je okončao u Metalcu 2013. godine , a onda počeo da se bavi trenerskim poslom.
Posle dve sezone u ulozi pomoćnog trenera u Partizanu, imao je neuspešnu epizodu i kao glavni trener. Danas se nalazi u Americi gde usavršava svoje znaje u ekipi razvojne NBA Ostin Sparsima.
7. Aleksandar Rašić
Mnogo klubova je promenio ovaj bek, a stigao je da bude i član reprezentacije Srbije i da ostane upamćen po poslednjim koševima u trijumfu nad selekcijom Hrvatske na Svetskom prvenstvu u Turskoj 2010. godine. U Zagrebu je bio jedan od boljih i postigao 11 koševa. Između ostalih evropskih timova, Rašić je igrao i za Efes Pilsen, Sijenu, Albu, Dinamo iz Moskve.
Sa svoje 34 godine i dalje aktivan u rumunskom klubu Univerzitatea iz Kluža.
6. Slavko Vraneš
Bio je ovaj crnogorski centar i u SAD, i u Iranu, i u Turskoj, čak i u Crvenoj Zvezdi, ali zbog toga ništa manje nije bio omiljen kod navijača Crno-belih. Te sezona mu je bila poslednja u dresu Partizana, a obeležio ju je smenjujući se u čuvanju reketa sa Marićem. Vujošević ga je vratio u košarkaški život, aiko je 2011. godine osvojio i kup sa Uniksom, nigde nije imao tako značajnu ulogu kao u Partizanu.
I dalje je aktivan i nalazi se u Valjevu gde igra za tamošnjeg superligaša Metalac.
5. Aleksandar Mitrović
Rođen 1990. godine u Beogradu, tada nije imao veću ulogu kod Vujoševića. Postao je međutim vlasnik trostruke krune te sezone koja mu je bila druga u Partizanu. Igrao je još i za Budućnost, Metalac, Peristeri, Vršac, Laško, Rabotnički, Plovdiv.
Bio je član selekcije Srbije do 20 godina, a trenutno nastupa u prvenstvu Gruzije gde je jedan od boljih krilnih košarkaša Dinama iz Tbilisija.
4. Stefan Sinovec
Sada već iskusni tridesetogodišnjak je u Partizanu proveo samo tu sezonu, ali i bio deo sastava iz Zagreba. najveći deo karijere je proveo u klubovima nekadašnje Jugoslavije (Skoplje, Krka) , ali je igrao i za Radnički, Megu i Metalac u Srbiji. U inostranstvu je boravio u Ukrajini i Mađarskoj, a od pre dve nedelje se ponovo nalazi u Skoplju gde će po četvrti put poneti dres MZT-a.
3. Branislav Đekić
Rođen u Ćupriji, gradu najboljih srpskih dugoprugaša, ovaj krilni igrač je imao veoma zapažen početak u mlađim reprezentativnim kategorijama. Osvajao je medalje kao kadet i junior, a bio je član Partizana u periodu 2009-2013. Njemu je Makedonija takođe prirasla za srce budući da je bio član Strumice, Fenija i Kumanova.
U ovaj poslednji se vratio posle epizode u Rogaškoj, a u trenutku utakmice u Zagrebu, Đekić je imao osamnaest godina.
2. Strahinja Milošević
Od rođenog Novosađanina se dosta očekivalo u Partizanu, ali se u tri sezone (2007-2010) nije iskazao u meri u kojoj je svojim talentom svakako mogao. Posle osvojene trostruke krune, krilini košarkaš je napustio Crno-bele i prešao u redove Crvene Zvezde. Tu je pružao nešto bolje partije, kao i u dresu Budućnosti, a najduže se zadržao u mađarskom Solnokiju (2013-2016).
Milošević je prethodnu sezonu igrao za Betis, a od ove se ponovo nalazi u Solnokiju sa kojim je osvojio tri nacionalna prvenstva.
Gde su, šta rade? Dušan Kecman i 11 drugova koji su videli njegovu trojku Ciboni! (VIDEO) | MeridianBetSport
[url=http://www.g8b8uz61118x1e0v8z57x4v8wfu4ux0ss.org/]uotoczsdqjo[/url] aotoczsdqjo
otoczsdqjo http://www.g8b8uz61118x1e0v8z57x4v8wfu4ux0ss.org/
Ova veb lokacija koristi kolačiće kako bismo vam mogli pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima čuvaju se u vašem pregledaču i obavljaju funkcije kao što su prepoznavanje kada se vratite na našu veb stranicu i pomaganje našem timu da razume koji su vam odeljci veb stranice najzanimljiviji i najkorisniji.
Cloudflare kolačić ne prikuplja podatke ali je neophodan za rad portala.
Neophodni kolačići
Strogo neophodni kolačić treba da bude omogućen u svakom trenutku kako bismo mogli da sačuvamo vaše postavke za podešavanja kolačića i unapredimo vaše iskustvo.
If you disable this cookie, we will not be able to save your preferences. This means that every time you visit this website you will need to enable or disable cookies again.
Gde su, šta rade? Dušan Kecman i 11 drugova koji su videli njegovu trojku Ciboni! (VIDEO) | MeridianBetSport
[url=http://www.g8b8uz61118x1e0v8z57x4v8wfu4ux0ss.org/]uotoczsdqjo[/url]
aotoczsdqjo
otoczsdqjo http://www.g8b8uz61118x1e0v8z57x4v8wfu4ux0ss.org/