Fudbaleri Mančester Junajteda su pobedili Liverpul u uzbudljivoj utakmici rezultatom 3:2, i tako se plasirali u osminu finala FA kupa.

Oba gola za Liverpul postigao je Mohamed Salah u 18. i 58. minutu. Strelci za Mančester Junajted su bili Grinvud u 26. minutu, Rašford u 48. minutu, i Bruno Fernandeš u 78. minutu.

Utakmica između dva velika rivala je počela u sporom ritmu, da bi potom pravo ni od kuda Mohamed Salah sjajno lobovao golmana Junajteda, rezultat 1:0 za Liverpul.

Opet je neko vreme bio pad u ritmu, da bi Grinvud u 26. minutu lepim pogotkom doneo egal, rezultat 1:1.

Do kraja prvog poluvremena fudbaleri Mančester Junajteda su imali još nekoliko prilika, ali nije bilo ozbiljnijih pretnji po gol Alisona Bekera.

Na samom startu drugog dela igre odbrana Liverpula je dala previše prostora Markusu Rašfordu, što je reprezentativac Engleske znao da iskoristi.

Na odogovor Liverpula se čekalo samo 10 minuta, kada je Mo Salah iskoristo oštar centaršut Firmina, rezultat 2:2.

Činilo se da će utakmica ući u produžetke ali je Bruno Fernandeš sjajnim udarcem u 78. minutu, i tako doneo Junajtedu prednost od 3:2.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa su se tako fudbaleri Mančester Junajteda plasirali u osminu finala FA kupa.

Lester “okrenuo” Brentford, Fulam nemoćan protiv Barnlija

Obavezno pogledajte:KAŠALJ NA NERVNOJ BAZI | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #39