Fudbaleri Evertona pobedili su Šefild Venzdej rezultatom 3:0, i tako se plasirali u osminu finala FA kupa.

Fudbaleri Evertona su dobro otvorili utakmicu, prvo je Ričarlison dobro šutirao glavom u 9. minutu, ali nije imao sreće da postigne gol.

Dvadeset minuta kasnije Karamele materijalizuju dobru igru, Kalvert Luin lepo koristi asistenciju Gomesa za vođstvo svoje ekipe od 1:0.

Isti igrač je u 56. minutu duplirao prednost Evertona na 2:0. Centarfor domaćina je izašao sam pred golmaba Šefilda i nije mu bilo teško da postigne pogodak.

Velikih 3:0 donosi Ričarlison u 59. minutu, Brazilac se najbolje snašao i rešio pitanje pobednika na ovom meču.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pa je tako Everton ostvario plasman u osminu finala FA kupa.

Lester “okrenuo” Brentford, Fulam nemoćan protiv Barnlija

Obavezno pogledajte:KAŠALJ NA NERVNOJ BAZI | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #39