Čelsiju dovoljan minimalac protiv bledog Sitija za prolaz u finale!

fa-kup-ćelsi-mančester-siti
Čelsi bolji od Sitijau FA kupu (FOTO: Guliver)

Fudbaleri Čelsija savladali su Mančester Siti rezultatom 1:0, u polufinalu FA kupa.

U prvom poluvremenu viđeno je svega dve ozbiljnije prilike i obe su bile od strane fudbalera Čelsija. U prvoj je Zijehu poništen pogodak zbog ofsajda.

U drugoj je Čilvel je poslao loptu pored gola iz neposredne blizine.

Za to vreme fudbaleri Mančester Sitija nisu nijednom uspeli ozbiljno da zaprete Kepi Arizabalagi.

Nagrada za Čelsi stigla je u 55. minutu, Hakim Zijeh je ovog puta zatresao mrežu na asistenciju Tima Vernera i ovo puta gol nije bio poništen.

U 80. minutu dogodila se sumnjiva situacija, fudbaleri Sitija su reklamirali da je fudbaler Plavaca igrao rukom, ali je sudija nakon kosultacije sa VAR-om odlučio da ne pokaže na belu tačku.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata pa je tako ekipa koju sa klupe predovdi Tomas Tuhel uspela da ostvari pobedu minimalnim rezultatom nad velikim rivalom.

Čelsi se ovom pobedom plasirao u finale engleskog FA kup!

Zidan ponovo besneo na novinare: Vi nemate pojma!

Obavezno pogledajte:Fudbalski kviz | EP 34 – Testiraj znanje! POGODI FUDBALERA