EVROPSKE IGRE: Zorana donela prvo zlato Srbiji, uz novi rekord!

Zorana Arunović i dalje na vrhu sveta (FOTO: Olimpijski komitet Srbije)

Drugog dana Evropskih igara u Minsku, Zorana Arunović ubedljivo je pobedila u finalu vazdušnim pištoljem i donela Srbiji drugu medalju.

Podsetimo, Zorana je u subotu s Damirom Mikecom osvojila srebro, a sad je tu medalju “pozlatila”.

Sredinom finala, umešala u borbu za prvo mesto, da bi se do samog kraja smenjivala u vođstvu s Anom Korakaki iz Grčke.

Ipak, Arunovićeva je trijumfovala sa 241,2 kruga, a Grkinja je ostala na 1,3 kruga iza nje.

Ovaj rezultat je novi rekord Evropskih igara, jer je ovo prvo takmičenje po novim pravilima, odnosno s 24 hica u finalu.

Ostali srpski strelci nisu uspeli da osvoje medalje.

Mikec, koji je u disciplini vazdušni pištolj branio zlato iz Bakua od pre dve godine, uspeo je da dođe do finala, gde je zauzeo sedmo mesto.

U muškim kvalifikacijama Dimitrije Grgić zauzeo je 11. mesto, nedostajao mu je krug za finale.

Kod dama, Bobana Momčilović Veličković zauzela je 10. mesto u borbi za medalju.

SVEČANO OTVORENE EVROPSKE IGRE: Zastavu Srbije nosio Marko Ždero