Zenit nadigrao Makabi, nada još traje!

evroliga-zenit-makabi
Zenit nadigrao Makabi Foto: Guliver

Košarkaši Zenita pobedili su u susretu poslednjeg, 34. kola ligaškog dela Evrolige ekipu Makabija iz Tel Aviva, 86:69.

Tako je ekipa iz Sankt Peterburga stigla do druge uzastopne i ukupno 18. pobede u ovoj sezoni, dok je gostima iz Izraela to bio 19. poraz.

Zenit je od početka krenuo bolje, prvu četvrtinu Rusi su dobili sa deset poena razlike (25:15), da bi na poluvreme otišli sa sedam poena prednosti, 44:37.

Kasnije su samo povećavali prednost koja je u jednom momentu u poslednjoj četvrtini iznosila i celih 21 razlike, 80:59.

U redovima pobedničke ekipe najefikasniji su bili Ostin Holins sa 15 i Kevin Pangos sa 13 poena, dok su Tarik Blek i Vil Tomas postigli po 11.

U redovima Makabija, samo dvojica košarkaša imala su dvocifreen učinak.

Tajler Dorsi je postigao 15, a Kris Džons 11 poena.

Ovom pobedom košarkaši Zenita su ostavili mogućnost da se plasiraju u TOP 8, u ponedelja igraju poslednje kolo protiv Panatinaikosa, u slučaju pobede plasiraće se u doigravanje.

Za PAO će u ponedeljak svim srcem navijati Valensija, u slučaju pobede atinskih zelenih tim iz Španije će biti osmi učesnik plej ofa Evrolige.

U utakmici bez rezultatskog značaja Olimpijakos je savladao Himki rezultatom 82:75

Najbolji kod Olija bio je Saša Vezenkov sa 20 poena i 8 skokova, dok je Mekalum predvodio Ruse sa 15 poena.