BAJKA ZENITA JE ZAVRŠENA: Barsa i dalje prvi favorit za titulu!

evroliga-zenit-barselona-rezultat
Završena bajka Zenita! (FOTO: Guliver)

Košarkaši Barselone deklasirali su ruski Zenit u petoj odlučujućoj utakmici četvrtfinala Evrolige.

Blaugrana je deklasirala Zenit rezultatom 79:53, i tako postala poslednji četvrti učesnik velike završnice Evrolige.

Katalonski velikan je od samog starta pokazao moć, izabranici Šarunasa Jasikevičijusa su dobili prvi period sa devet poena prednosti, i polako se mogao naslutiti krah Rusa.

I u drugih deset minuta Barselona je povećala prednost, pa je tako na poluvreme otišla sa prednošću rezultatom 43:30.

Kada je domaćin dozvolio samo devet poean u trećem kvartalu igračima Zenita, moglo se očekivati da će ostvariti veoma ubedljivu pobedu!

Barselona je do kraja ostvarila veliku pobedu, i tako nastavila da bude glavni favorti za titulu, dok je ruski predstavnik završio svoju divnu bajku.

Najbolji pojedninac na meču bio je Kori Higins sa 15 poena, dok je Nik Kalates dodao 12 uz pet asistencija.

Sa druge strane kod Zenita se itakao Pojtres, koji je bio jedini dvocifreni igrač sa 11 poena i 5 skokova.

BAJERN NIJE MOGAO DO ČUDA: Milano treći učesnik velike završnice!

Obavezno pogledajte:Nino Čelebić: Biće skandal ako Jokić ne uzme MVP titulu! | SPORT FOKUS