Košarkaši Valensije savladali su na gostujućem terenu ekipu Žalgirisa rezultatom 94:82, u utakmici petog kola Evrolige.

Valensija je tako stigla do treće pobede u Evroligi, dok je ovo Žalgirisu bio prvi poraz.

U redovima pobedničke ekipe istakli su se srpski košarkaši Vanja Marinković i Nikola Kalinić. Marinković je postigao 16 poena, a Kalinić 14.

Pored njih dvojice odličan je bio i Crnogorac Bojan Dubljević koji je takođe zabeležio 16 poena.

Posle prvog poluvremena delovalo je da će Žalgiris nastaviti pobednički niz. Nakon dve četvrtine su imali plus osam (45:37).

Ipak, u nastavku gosti dolaze do preokreta.

Valensija je odigrala odlično treću deonicu koju su rešili u svoju korist 30:12.

U poslednjem kvartalu, španska ekipa je rutinski privela meč kraju. Sve vreme su održavali dvocifrenu razliku i na kraju trijumfovali – 94:82.

Najefikasniji kod Žalgirisa bili su Ogastin Rubit i Marijuš Grigonis sa po 12 poena.