Drama 18. kola Evrolige između Reala i Armanija, pripala je italijanskom timu rezultatom 80:76, koji je predvodio odlični Serhi Rodrigez.

Anadolu Efes je pak na gostovanju Asvelu opravdao ulogu favorita i slavio sa 102:80, uz 23 poena Vasilija Micića.

Efes je na gostujućem terenu, duel 18. kola otvorio kao favorit. Ipak, uvodni minuti prve četvrtine su protekli u nešto neizvesnijoj igri. Tim iz Istanbula je sredinom deonice preko Andersona i Singltona  došao do +6, a do kraja četvrtine već su stigli i do dvocifrene razlike. Efes se oslanjao na organizaciju Micića, dok je u napadu bio raspoložen Singlton, pa je posle 10 minuta rezultat bio 29:15.

Asvel je prekinuo seriju gostiju preko Hauarda, ali je sa druge strane Efes imao veći broj raspoloženih igrača, pa su preko Larkina i Micića poveli sa 41:21, nakon samo 13 minuta igre. Već tada bilo je evidentno da će teško Asvel izbeći ubedljiv poraz, dok Efes nije popuštao, pa su na poluvremenu imali velikih +20, 54:34.

I u nastavku, turska ekipa se pretežno oslanjala na Micića, Larkina i Singltona, a Asvel je u trećoj deonici u nekoliko navrata uspeo da  smanji zaostatak.  Međutim, nakon svakog pokušaja domaćina, usledio je snažan odgovor Efesa, pa je razlika za tim iz Istanbula +22.

U poseldnjih deset minuta, Asvel da gotovo nije imao mogućnost da ublaži poraz. Efes je već uigravao akcije za nastavak Evrolige, a razlika je i dalje bila oko 20 poena. Micić i Larkin nisu posustajali ni u finišu, te je Efes stigao i do trocifrenog broja ubačenih koševa. Popustili su gosti u odbrani, te je Asvel na kraju uspeo da pogodi i nekoliko šuteva, ali ubedljiv poraz nisu izbegli. Na kraju, 102:80.

Efes je predvodio sjajni Vasilije Micić sa 23 koša, odnosno 35 indeksnih poena, dok su Larkin i Singlton ubacili po 16. U ekipi Asvela sa 22 poena izdvojio se Noris Kol.

Neizvesnije je bilo u Madridu, gde su igrali Real i Armani. Uvodni minuti su pripali timu iz Milana, koji je preko Pantera poveo sa 6:2. Sredinom deonice, serijom Tavaresa, Real je preokrenuo, 9:8, a zatim i preko Tompkinsa domaćin stekao +5. Ipak, egal je bio nakon deset minuta igre, Rodrigez je pogodio za 19:17.

Već na startu druge deonice, Datome i Rol su kreirali preokret Armanija, ali Kerol nije dozvolio Italijanima da se odlepe, pa je trojkom Laprovitola vratio neizvesnost, 30:30. U nastavku su igrali koš za košem, te nijedan tim nije uspeo da napravi veću prednost od tri poena, kada je trojkom Dilejnija Armani vodio sa 37:34. Na polovini okršaja, rezultat je pak bio 39:39.

Nakon pauze, Tarčevski, Dilejni i Panter kreirali su seriju gostiju, pa su nakon tri minuta u trećoj deonici, košarkaši Armanija imali prvu osetniju prednost, koja je iznosila sedam poena. Sredinom kvartala, Armani je otišao i na +10, Kraljevski klub nije imao pravi odgovor, te su ubrzo Italijani vodili sa 58:44.

Real se nije mirio sa porazom, te su u poslednjoj deonici krenuli snažno. Kerol je vezao deset poena i bio glavni igrač Madriđana, dok je prednost na strani Armanija ostala zahvaljujući Bruksu, 67:62. Ledaj i Rodrigez su zaustavili pokušaje Kraljevskog kluba, ali je usledio još jedna nalet Reala, koji je predvodio Tavares. Tompkins je bio odličan u finišu, i sa dve vezane trojke najavio neizvesniju završnicu.

Ipak, Rodrigez je sprečio preokret, a zatim je sa penala polovičan bio Dilejni, 80:76. Poslednju priliku, na sedam sekundi do kraja propustio je Tompkins, pa je Armani upisao brejk.

Goste je predvodio Serhi Rodrigez sa 17 poena, dok je Malkolm Dilejni dodao 14. U timu Reala, najefikansiji je bio Džejsi Kerol sa 20 peona.

Jović pogađao sa pola, ali brutalni Lovernj rekordom karijere vodio Žalgiris do “stotke”

OBAVEZNO POGLEDAJTE: VLADIMIR PETROVIĆ PIŽON | ČETVRTA ZVEZDINA ZVEZDA | Priče iz kraja #18