Košarkaši Panatinaikosa pobedili su na svom parketu ekipu Fenerbahčea rezultatom 82:68 u petom kolu Evrolige.

Panatinaikos sada ima polovičan učinak, dve pobede i dva poraza. Sa druge strane, Fener je posle dve uzastopne pobede izgubio treću utakmicu zaredom.

Meč je obeležio fenomenalni Nemanja Nedović. Srpski košarkaš je postigao 28 poena, a uz to imao po tri skoka i isto toliko asistencija. Nedović je posebno impresivan bio u šutu za tri poena – 7/12. Zanimljivo da je polovinu svojih poena postigao u poslednjoj četvrtini.

Trener Fenerbahčea Igor Kokoškov zaradio je isključenje pred kraj prvog poluvremena.

Kokoškov je u nekoliko navrata izrazio nezadovoljstvo nakon sudijskih odluka, pa je tako dobio drugu tehničku grešku i napustio OAKA dvoranu.

PAO je već u prvoj četvrtini imao osetniju prednost. Vodili su 22:13.

U drugoj deonici je Fenerbahče smanjio zaostatak, pa se na odmor otišlo sa vođstvom domaćih – 37:30.

I treća četvrtina je minimalnim rezultatom pripala turskoj ekipi.

Ali su Atinjani onda odigrali odličnu poslednju deonicu u kojoj je blistao Nedović. Dobili su taj deo igre sa 20:12, za konačnih 82:68.

Pored Nedovića, jedini dvocifreni u Panatinaikosu bio je Kifer Sajks sa 11 poena.

Najefikasniji u Fenerbahčeu bio je Lorenzo Braun sa 17 poena četiri skoka i šest asistencija.