Košarkaši Panatinaikosa pobedili su kao gosti Armani Milano rezultatom 80:77, u utakmici 12. kola Evrolige.

PAO je tako zabeležio četvrtu pobedu u Evroligi, a uz to imaju i sedam poraza, dok Armani ima skor 6-4.

Odličan meč odigrao je srpski košarkaš Nemanja Nedović koji je bio jedan od najzaslužnijih za preokret grčke ekipe.

Nedović je ovaj susret završio sa 16 poena i četiri asistencije i bio najefikasniji pojedinac utakmice.

Armani je bio znatno bolji tim u prvom poluvremenu pa su tako već u drugoj četvrtini stekli dvocifrenu prednost. Na odmor se otišlo sa vođstvom domaćina 42:30.

Ali, u nastavku Atinjani dolaze do velikog preokreta.

Najpre su u trećoj deonici uspeli da prepolove rezultatski minus i tako uhvate priključak, da bi u poslednjoj četvrtini došlo do pobede.

Na dva minuta pre kraja Nedović pogađa trojku kojom Panatainaikos prilazi na samo minus dva. Zatim i Papetru postiže šut za tri poena i PAO stiže do vođstva.

Ušlo se u neizvesnu penal završnicu iz koje je kao pobednik izašao grčki klub.

Najefikasniji u redovima Armanija bio je Kevin Panter sa poena.

Košarkaši Albe iznenadili su na gostovanju ekipu Valensije i trijumfovali rezultatom 100:92.

Alba sada ima učinak od četiri pobede i sedam poraza, dok je Valensijin skor 7-4.

Srpski košarkaš Nikola Kalinić koji nastupa za Valensiju postigao je 10 poena.

Presudna je bila treća četvrtina koju je Alba dobila sa 32:15.

Najefikasniji u redovima kluba iz Berlina bio je Džejson Grenjdžer sa 17 poena. Dabl-dabl učinak ostvario je Luk Sikma koji je upisao 15 poena i 12 skokova.

Alba u narednom kolu dočekuje Fenerbahče, dok će Valensija ugostiti Zenit.