Košarkaši Fenerbahčea ostvarili su novu pobedu u Evroligi, pošto su na gostujućem terenu pobedili Makabi iz Tel Aviva sa 75:65 (18:22, 17:16, 21:16, 19:11).

Prva četvrtina protekla je u znaku Makabija, već prvi napad doneo je pogodak sa distance i prednost, koju su čuvali tokom čitave deonice.

Imao je Makabi i +8 ali je u drugom kvartalu prednost polako počela da se topi. Sično je bilo i u trećoj deonici, kada su gosti konačno preuzeli stvar u svoje ruke.

Izabrnaici Igora Kokoškova su konačno zaigrali znatno ofanzivnije i došli do minimalne prednosti, koju su uspeli da uvećaju u četvrtoj četvrtini. Na četiri minuta do kraja Fenerbahče je poveo sa 11 poena razlike, pa je pitanje pobendika praktično bilo rešeno.

Uspeo je Makabi poenima sa penala i distance da smanje zaostatak u jednom momentu, ali ne i da ozbiljnije ugroze prednost Fenera.

U utakmici šestog kola elitnog takmičenja najefikasniji je bio Skoti Vilbekin, koji je postigao 23 poena, dok se u Fenerbahčeu istakao Ali Muhamed sa 17 poena.

U narednom, sedmom kolu Evrolige, Makabi gostuje Efesu, dok će ekipa Fenerbahčea igrati protiv Himkija na svom terenu.

Evroliga: Kalinić vodio Valensiju, ali nedovoljno za CSKA!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Najpopularniji SPORTOVI na svetu | Meridian Sport TV | PART 5