Košarkaši Bajerna iz Minhena pobedili su ekipu Himkija rezultatom 95:93 (15:26, 29:18, 31:29, 18:22) u 22. kolu Evrolige.

U ruskoj ekipi briljirao je Aleksej Šved sa 32 postignuta koša, dok je kod Bajerna bolji od ostalih bio Vajler Beb sa 25 poena.

Srpski internacionalac Vladimir Lučić nije bio u sastavu tima iz Minhena.

Gosti su od samog početka nametnuli svoj ritam igre, Bajern je za pet minuta napravio seriju 12:2.

Himki je pokušavao preko Šveda i Mekaluma da uhvate rezultatski priključak, ali je ekipa Bajerna mirno čuvala stečenu prednost.

Šved je početkom druge četvrtine počeo da igra kao u tranus, pogađao je svoje karakteristične šuteve, što je čak bilo dovoljno za vođstvo Himkija dva minuta pred kraj prvog poluvremena rezultatom 38:37.

Na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom, da bi se ekipe tokom treće deonice konstatno smenjivale u vođstvu. Košarkaši Bajerna su držali plus na svojoj strani, ali je fenomenalni Šved doveo domaće do prednosti od dva poena pred poslednji kvartal.

U četvrtoj četvrtini viđena je velika borba i neizvesna, ali su košarkaši Bajerna zahvaljujući timskoj igri i raspoloženom Vajler-Bebu odneli veoma važnu pobedu rezultatom 95:93 i prekid serije od dva poraza.

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su ekipu Makabija rezultatom 82:75, u 22. kolu Evrolige, ovim trijumfom turski tim je stigao do sedme pobede u nizu, u najelitnijem evropskom košarkaškom takmičenju.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Jan Veseli sa 18 poena i 6 skokova, najbolje ga je pratio Nando de Kolo sa 16 postignutih koševa. U timu Fenera dobar je bio i srpski internacionalac Marko Gudurić sa 11 poena i 4 skoka. Kod Makabija bolji od ostalih bio je Elajdža Brajant sa 18 poena, dok je Skoti Vilbekin postigao tri poena manje.

Prva četvrtina je prošla u konstantnom smenjivanju u vođstvu obe ekipe, ali su košarkaši Makabija zahvaljujući Zosmanu i Tajleru Dorsiju došli do prednosti od 21:17, na kraju prvog perioda.

Izabranici Igora Kokoškova su ozbiljnije ušli u drugu četvrtinu, pa su tako košem Marka Gudurića stigli do sedam poena prednosti nakon tri minuta igre.

Košarkaši Fenera su držali stabilan rezultatski plus sve do kraja drugog dela igre kada je Skoti Vilbekin doneo minus jedan svojoj ekipi na poluvremenu.

Fenerbahče u trećoj četvrtini nikako nije uspeo rezultatski da se odlepi, sve do dva minuta pred kraj kada je Jan Veseli truskoj ekipi doneo sedam poena viška.

Košarkaši Fenerbahčea mnogo su agresivnije ušli u poslednju deonicu, potpuno su se razigrali Vesli i Marko Gudurić, što je nakon tri minuta igre donelo domaćinima prednost od 11 poena razlike.

Do kraja utakmice košarkaši Makabija su pokušali da stignu do preokreta, ali ništa nije uspelo da spreči Fener da stigne do sedme pobede u nizu u Evroligi, rezultatom 82:75.

Zvezda izbegla debakl u Istanbulu, povređeni Lojd hramljući napustio teren!

Obavezno pogledajte:ANADOLU EFES vs CRVENA ZVEZDA | NBA 2K21 Predictor #30 | @Beki