Fener došao do važnog trijumfa u borbi za plej-of, Barsa suvereno prva

evroliga-kokoškov-fener-olimpijakos
Kokoškov propušta i treći meč serije Evrolige (FOTO: Guliver Image)

Košarkaši Fenerbahčea savladali su na gostovanju grčki Olimpijakos rezultatom 76:71, u 31. kolu Evrolige.

Košarkaši koje sa klupe predvodi Igor Kokoškov od samog početka utakmice su nametnuli svoj ritam igre.

Vodio je Fener nakon prve deonice 9 poena prednosti, da bi potom na poluvreme rezultatom 43:27.

Olimpijakos se probudio u trećoj četvrtini, napravili su domaći ekspresnu seriju 12:2, ali Grci nisu uspeli da spuste razliku ispod 11 poena minusa.

Košarkaši turskog predstavnika iskoristili su greške protivnika na startu poslednjeg dela igre, i tako sebi trasirali put do rutinskog trijumfa.

Olimpijakos je uspeo da stigne do samo 6 poena minusa na nekih 40-ak sekundi do kraja meča, ali je ipak Fener uspeo da iskontroliše utakmicu i ostvari važnu pobedu u borbi za plej-of.

Sa druge strane Grci su izgubili svaku šansu da se nađu u doigravanju.

Najefikasniji u taboru pobednika bio je Jan Veseli sa 18 poena, Dešon Pjer je dodao 15 uz 4 asistencije.

U sastavu Olija prednjačio je Saša Vezenkov sa 15 poena, dok je Kostas Slukas upisao 12 poena i pet asistencija.

Košarkaši Barselone nastavili su kontinuitet boravka na prvom mestu elitnog evropskog košarkaškog takmičenja.

Barsa je na domaćem parketu uspela da savlada berlinsku Albu rezultatom 80:67.

Katalonski velikan je krajem drugog dela igre ostvario pet poena prednosti, što je uspeo da održi do kraja meča, uprkos dobrom otporu košarkaša Albe.

Barse je tako ostala usamljena na prvom mestu Evrolige sa skorom 22-8, dok je Alba ostala na petnaestoj poziciji.

Ubedljivo najbolji igrač na meču bio je Nikola Mirotić sa 26 poena i 7 skokova, Pjer Oriola je dodao 13 koševa.

Alba nije imala nijednog dvocifrenog na ovoom meču, pa je tako Sikma sa 9 poena bio najefikasniji u ekipi iz Berlina.

Sudbina je čudo: Vučević u opremi Bulsa pre 20 i kusur godina (FOTO)

Obavezno pogledajte:DUŠAN BAJEVIĆ | Priče iz kraja #27