Anadolu Efes je upisao novu pobedu u Evroligi. Turski tim u elitnom klupskom takmičenju savladao je kao gost Himki.

Pobeda gostiju u meču 10. kola bila je ubedljiva, 105:77, pa su sada popravili svoj učinak na tabeli. Imaju skor 5-4, dok je Himki daleko ispod sa 2-7. Samo je Asvel lošiji.

Do poluvremena domaćin je bio u kakvom-takvom egalu sa gostima, ali je presudila treća četvrtina. U prvoj je bilo 30:29 za Himki, u drugoj 29:21 za Efes. Ali je onda u trećoj deonici bilo čak 28:12 za tim Ergina Atamana. I u poslednjoj je bio uspešniji gost, sa 19:14.

Ubedljivo najefikasniji na terenu bio je Krunoslav Simon sa 24 poena (6/9 za dva, 2/3 za tri), dva skoka i pet dodavanja. Šejn Larkin je ubacio 20, a Tibor Plajs dva manje. Vasilije Micić je imao učinak od pet poena, i iz igre je bio nepogrešiv. Po jednom je probao za dva i tri poena i bio uspešan. Ipak treba reći da je na parketu proveo nešto više od deset minuta. Imao je problema sa leđima, pa je meč napustio u trećoj deonici.

U redovima Himkija po 13 poena su ubacili Džordan Miki i Janis Tima.

U sledećem kolu Efes će gostovati Crvenoj zvezdi, dok će Himki putovati u Nemačku na duel Albi.

BLAT: Srećan sam zbog Denija i Pokua

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Milan Makarić: ”Prezadovoljan sam u Surdulici, pucamo visoko na kraju sezone!”