Brutalni Micić prekinuo zlatnu seriju Fenera, PAO ne može bez Nedovića

evroliga-efes-fenerbahče-micić-real madrid
Micić ipak ne ide u Oklahomu (FOTO: Srdjan Stevanovic/Getty Images)

Košarkaši Anadolu Efesa pobedili su Fenerbahče u gradskom derbiju rezultatom 106:74, u 26. kolu Evrolige,  uz fenomenalnu partiju Vasilija Micića.

Najbolji pojedinac na meču bio je srpski reprezentativac Vasilije Micić sa rekordom karijere od 37 postignutih poena. Plejmejker Anadolu Efesa je šutirao perfektnih 6/6 za tri poena, uz to je dodao i pet asistencija.

Kod Fenera najviše se istakao Nando De Kolo sa 24 poena, najbolje ga je pratio Veseli sa 18, ali to nije bilo dovoljno da domaćin izbegne poraz.

Doživeli su košarkaši Fenera pravi mali debakl na startu utakmice, četa Igora Kokoškova nije uspela da postigne koš 4 i po minuta.

Sa druge strane Efes je bio raspoložen, pogađali su gosti iz svih pozicija, a najviše se istakao Vasilije Micić. Rezultat na kraju prvog dela igre 24:11.

Nastavili su košarkaši Efesa da melju u isto ritmu, pa je tako razlika nakon 14 minuta igre iznosila velikih 19 poena u korist tima koji sa klupe predvodi Ergin Ataman.

Jan Veseli je uspeo da pokrene ekipu nakon tajm auta Igora Kokoškova, ali je gostujući sastav nastavio da igra na visokom nivou što mu je donelo prednost od 14 poena na kraju prvog poluvremena.

Vasilije Micić je nastavio da briljira u trećoj deonici, pa je tako Efes nastavio da koristi lošu igru Fenerbahčea, što je izabranicima Ergina Atamana donelo uvećanje prednosti od 18 poena.

Srpski košarkaš nije imao nameru da stane, pa je tako gostujući sastav vodio i sa preko 20 poena razilike.

Do kraja utakmice Efes je samo povećavao svoje vođstvo, i tako uspeo da prekine impozantan niz Fenerbahčea od čak 10 trijumfa.

Košarkaši Albe iz Berlina su rezultatom 74:65 pobedili Panatinaikos.

Košarkaši Panatinaikosa nisu u punom sastavu došlli u Berlin, pošto za grčki tim nije nastupao Nemanja Nedović.

Tokom trideset minuta košarke iliti prve tri četvrtine, stanje na terenu je bilo gotovo izjednačeno. Čak je Panatinaikos bolje otvorio utakmicu i prvi kvartal dobio sa 17:11.

Kao što je već rečeno, ključna je bila ta četvrta deonica, gde gosti iz Atine nisu prebacili 6 poena tokom 8 minuta košarke i to je bio period koji je Alba sjajno iskoristila i upisala trijumf.

Najefikasniji je bio Johanes Timan sa 16 poena, 12 je ubacio Erikson, a 11 Maodo Lo. Na drugoj strani, 14 poena je upisao Eron Vajt, 9 Mitroglu i 8 Papajanis.

Asvel je napravio iznenađenje i pobedio Barselonu na gostujućem parktetu rezultatom 76:69

Ekipe su se tokom cele utakmice smenjivale u vođstvu, a prelomni trenutak na utakmici desio se pred sam kraj utakmice, kada je francuski tim stigao do nedostižne prednosti.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Noris Kol sa 21 postignutim poenom, dok je Dejvis bio najefikasniji igrač na meču sa 22 poena i uz to je uspeo da zabaleži 8 skokova.

Bivši saigrač Nikole Jokića suspendovan zbog pretnji pištoljem i marihuane…

Obavezno pogledajte:Fudbalski kviz | EP 28 – Testiraj znanje! POGODI FUDBALERA