LUDILO U ISTANBULU: Hrvat trojkom sa parkinga srušio Real, Micić ide na F4! (VIDEO)

efes-real-madrid-evroliga-rezultat
Real-Efes utakmica 5 (FOTO: Guliver)

Košarkši Real Madrida i Anadolu Efesa odigrali su još jedan fenomenalan meč u četvrfinalu Evrolige.

Turski predstavnik je nakon velike drame savladao Kraljevski klub u majstorici rezultatom 88:83.

Košarkaši španskog velikana su nakon nešto sporijeg početka uspostavili kontorlu nad utakmicom u prvih deset minuta igre, pa je tako tim Pabla Lasa voio sa tri poena prednosti nakon prvog kvartala.

Nastavio je Real Madrid u istom ritmu i u nastavku, došla je do izražaja sjajna timska igra gostiju, koja je rezultovala prednošću od pet poena nakon dvadeset minuta igre.

Efes je mnogo bolje zaigrao u drugom poluvremenu, izabranici Ergina Atamana su na krilima Vasilija Micića napravili sjajnu seriju 20:4, što je bilo dovoljno da preuzmu rezultatski plus.

Međutim, Real Madrid nije dozvolio Turcima da napravi osetniji plus, pa su se tako Španci ekspresno vratili sa minus deset na samo minus tri.

U poslednjem kvartalu igralo se koš za koš, gosti nisu davali Efesu da se rezultatski odlepi, na svaki pogodak domaćina protivnik je imao odgovor istom merom na drugoj strani terena.

Krunoslav Simon je pogodio trojku iz teške pozicije na 39 sekundi do kraja meča nakon uručenja Krisa Singltona, što je Real Madridu ostavilo malo vremena za manevar i šansu da se nađe na fajn-foru Evrolige.

Madriđani nisu uspeli da realizuju naredni napad, Brajan Danston je uhvatio loptu i slavlje Efesa je moglo da počne. Iako je Ljulj pogodio trojku iz nemoguće pozicije, gost nije imao vremena za preokret.

Uprkos porazu ovo je svakako bio veliki uspeh Real Madrida koji je uprkos velikim kadrovskim problemima uspeo da odlično parira jednoj od najboljih ekipa u modernoj evropskoj košarci.

Anadolu Efes je tako drugi tim, nakon CSKA koji je uspeo da obezbedi plasman na finalni turnir najjačeg evropskog košarkaškog takmičenja!

Najbolji pojedinac u redovima pobednika bio je srpski reprezentativac Vasilije Micić sa 18 poena i 6 asistencija, ali je najefikasniji pojedinac na meču bio njegov klupski kolega Kris Singlton sa 26 koševa, i uz to je dodao osam skokova.

Kod Real Madrida Laprovitola je bio bolji od ostalih sa 17, dok je Trej Tompkins dodao 12 poena.

ČEKAMO MAJSTORICU: Ne da Lučić Bajern, Armani nije izdržao nalet Trinkijerijeve čete (VIDEO)

Obavezno pogledajte:Nino Čelebić: Biće skandal ako Jokić ne uzme MVP titulu! | SPORT FOKUS