Loša prva četvrtina koštala Zvezdu pobede u Pireju

crvena-zvezda-olimpijakos-evroliga
Zvezda - Olimpijakos (FOTO: Startsport)

Košarkaši Olimpijakosa savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 94:79 (30:19, 23:29, 22:19, 19:12), u 28. kolu Evrolige.

Iako je na kraju tim iz Pireja pobedio sa relativno veilik 15 poena prednosti, neminovno je da crveno beli iz Beograda zbog lošeg početka meča nisu uspeli da ostvare pozitivan rezultat na večerašnjem meču.

Crvena zvezda je u prvom kvartalu primila ogromnih 30 poena za standarde evropske košarke, što se na kraju pokazalo kao presudno za konačan rezultat.

Timu Dejana Radonjića nije pomogla ni odlična partija Marka Simonovića koji je postigao 19 poena, dvocifreni su još bilo Dobrić sa 11 i Lojd sa 10 postignutih koševa.

U pobedničkom timu najbolji je bio Vezenkov sa 17 poena i 5 skokova, solidan utisak ostavio je i Slukas sa 14 pogodaka.

Tok meča:

Crveno beli iz Atine su bolje otvorili duel dve ekipe najviše zahvaljujući šutu za tri poena, nije se Crvena zvezda dobro snašla u defanzivi pa je to omogućilo Grcima da ostvare dvocifreni plus.

Izabranici Dejana Radonjića mnogo su bolje ušli u drugi period igre, Ognjen Dobrić je uspeo malo da pokrene crveno bele iz Beograda, pa je tako Olipijakos otišao na poluvreme sa plusom od pet poena.

U trećoj četvrtini viđena je prava rezultatska klackalica, nijedna ni druga ekipa nije uspela da napravi osetniji rezultatski plus, sve do poslednjih minuta ovog perioda.

Košarkaši Olimpijakosa su odigrali čvrsto u odbrani pa je Zvezda pred poslednji kvartal ušla sa sa minusom od velikih osam poena.

Nastavio je Grčki predstavnik u najelitnijem evropskom košarkaškom takmičenju da igra odličnu defanzivu, dok sa druge strane igrači tima iz Beograda nikako nisu uspevali da povežu dobre poteze u kontinuitetu, što ih je odvelo u osmi uzastopni poraz.

Dok je sa druge strane Olimpijakos ovom pobedom konačno uspeo da prekine istu seriju neuspeha koju ima Crvena Zvezda.

Samo je Embid bolji, Jokić ponovo drugi!

Obavezno pogledajte:NAJLUĐE STVARI NA KOJE SPORTISTI TROŠE NOVAC | Meridian Sport TV