BARSELONA JE U FINALU: Katastrofalna četvrta četvrtina koštala Micova i Olimpiju pobede!

evroliga-barselona-olimpija-milano
Barselona - Olimpija Milano (FOTO: Guliver)

Košarkaši Barselone pobedili su Olimpiju Milano i tako postali drugi finalista fajnal-fora Evrolige koji se igra u nemačkom Kelnu.

Prvaci regularnog dela sezone su pobedili italijansku ekipu rezultatom 84:82 (27:23, 24:18, 16:29, 17:11).

Duel dva tima je bio dodatno specifičan budući da španski predstavnik nije bio na finalnom turniru sedam godina, dok je Milano poslednji put bio među četiri najbolje davne 1992. godine.

Katalonski velikan je bolje otvorio drugi polufinalni meč elitnog košarkaškog takmičenja. Izabranici Šarunasa Jasikevičijusa su poveli ekspresno sa 7:2, što je nateralo Etorea Mesinu da odmah zatraži minut odmora.

Tajm-aut je urodio plodom, srpski košarkaš Vladimir Micov je ušao u ritam i uspeo da uvede utakmic u egal. Nakon deset minuta igre, rezultat na semaforu je bio 27:24. Igrali su se stvarno fantastični napadi.

Barselona je otvorila drugu četvrtinu slično kao i prvu, s tim što Olimpija Milano nije uspela da parira Kataloncima u drugom periodu pa je nominalno domaćin na večerašnjem meču upisao prednost od plus 9 nakon dvadeset minuta igre.

U trećem kvartalu je viđen totalni preokret. Vladimir Micov je pokrenuo svoj tim što je rezultovalo da italijanski tim spakuje favoritu 29 poena u ovom periodu i da totalno preokrene rezultat u svoju korist.

Rezultat pred poslednji kvartal je bio 71:67 u korist Olimpije Milano, ali se Barselona nije predavala. Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa je brzo sustigla zaostatak, što je rezultovalo da se uđe u neizvesnu završnicu.

Mirotić je doneo plus tri svom timu na nešto manje od dva minuta do kraja meča, a onda je Kevin Panter postigao važnu trojku za svoj tim i doneo totalnu neizvesnost u finišu.

Higins na drugoj strani reaguje sa uspešnim šutem za dva poena, što tera Etorea Mesinu da zatraži tajm-aut na na manje od sekund do kraja meča. Nije bilo dovoljno vremena da se promeni rezultat, pa je tako Barselona postala drugi finalista Evrolige.

Jednostavno kada igrate polufinale Evrolige ne možete da očekujete prolaz ako u poslednjem kvartalu upišete samo 11 poena…

Najefikasniji pojedinac na meču bio je Kevin Panter sa 23 poena, dok je najveću podršku imao u vidu Vladimira Micova koji je upisao 14 poena uz jedan poen i asistenciju.

U pobedničkom sastavu Nikola Mirotić je dominirao sa 21 poenom i šest skokova, dok je odlični Nik Kalates sa 17 poena i šest asistencija.

Barselona će u finalu koje je na programu u nedelj igrati protiv Anadolu Efesa.

MONSTRUOZNA PARTIJA MICIĆA: Efes se ozbiljno kockao, ali se osvetio Moskovljanima!

OBAVEZNO POGLEDAJTE:Vaso Bakočević PSIHOPATA: Panćija bih zapalio da mogu! | SPORT FOKUS EP05