Fener prelomio Asvel u neizvesnoj završnici, Barsa bolja u španskom derbiju

evroliga-asvel-fener
Asvel-Fener (FOTO:KK Fenerbahče)

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Asvel u neizvesnoj završnici rezultatom 90:86, u 28. kolu Evrolige.

Košarkaši Asvela i Fenerbahčea odigrali su utakmicu punu preokreta u kojoj se pobednik nije znao sve do poslednjeg minuta utakmice.

Koliko je rezutlat bio izjednačen, najbolje pokazuje to što ni Francuzi ni Turci nisu uspeli da ostvare osetniju prednost tokom celog duela.

Asvel je pred poslednji period ušao sa prednošću od jednog poena, što na kraju ekipi koju sa klupe predvodi brat Tonija Parkera nije uspela da ostvari trijumf.

Na samo 27 sekundi do kraja utakmice, Jan Veseli je bio polovičan sa linije penala, ali je usepo da uhvati defanzivni skok, pa je tako omogućio fenomenalnom Nandu De Kolou da trojkom stavi tačku na duel dve ekipe.

Fenerbahče je ovim trijumfom uspeo da održi svoje mesto u prvih osam timova Evrolige, dok je Asvel ostao u na 12. poziciji.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je odlični Nando De Kolo sa 24 postignuta poena, dobru partiju je odigrao i srpski košarkaš Marko Gudurić sa 13 poena i dva skoka.

U francuskoj ekipi Lajti je bio najbolji sa 15, a najbolje ga je pratio Beko sa 14 poena i pet skokova.

U poslednjoj utakmici večeri Barselona je savladala Baskoniju rezultatom 71:57.

Katalonski velikan je utakmicu odlično počeo. Barse je dozvolila Baskoniji samo četiri poena u prvoj četvrtini.

Baski nisu ostali dužni Blaugrani, pa je tako tim Duška Ivanovića sveo domaćina na samo osam postignutih koševa u drugom kvartalu.

Odlučujuću prednost Barselona je napravila u poslednjoj četvrtini, kada je četa Šarunasa Jasikevičijusa napravila prednost od 9 poena, što je bilo dovoljno za trijumf prvoplasiranog tima Evrolige.

Nikola Mirotić je bio najefikasniji pojedinac na meču sa 18 poena, pratio ga je dobro Higins sa 13 koševa. Kod Baskonije najviše se istakao Fol sa 12 poena i tri skoka.

Loša prva četvrtina koštala Zvezdu pobede u Pireju

Obavezno pogledajte:NAJLUĐE STVARI NA KOJE SPORTISTI TROŠE NOVAC | Meridian Sport TV