MICIĆ JE DUPLI MVP: Efes je prvak Evrope!

evroliga-anadolu-efes-barselona
Efes - Barselona (FOTO: Guliver)

Košarkaši Anadolu Efesa osvajači su Evrolige!

Turski klub je bio bolji u finalnoj utakmici rezultatom 86:81 (15:22, 24:14, 22:26, 21:23).

Katalonski klub je mnogo bolje otvorio meč, izabranici Šarunasa Jasikevičijusa su napravili nešto osetniju prednost sredinom prvog perioda kada je Šejn Larkin uzastopnim greškama poklonio vođstvo Barsi nakon deset minuta igre. Rezultat 22:15.

Početkom drugog dela igre Bolomaro pravi nesportsku nad Larkinom i tada kreće raspodija Anadolu Efesa. Turci prave seriju od 9:0 i tako epskresno vraćaju rezultatski plus na svoj konto!

Do kraja prvog poluvremena igralo se maltene koš za koš pa je tako tim Ergina Atmana nakon dvadeset minuta igre imao prednost od tri poena.

Efes je nastavio da melje ritmom protivnika. Micić je plesao po terenu, i tako doneo svom timu uvećanu prednost koja je već nakon šest minuta igre u trećoj četvrtini iznosila devet poena.

Turski tim je došao do prednosti od deset poena u dva navrata, ali je oba puta Barselona vratila rezultatski minus na jednu cifru i tako se u poslednjih odlučujućih deset minuta ušlo sa prednošću Anadolu Efesa od pet poena nakon poena Nikole Mirotića.

Četvrta ćetvrtina je počela veoma neefikasno, nakon dva i po minuta igre viđena su samo dva poena Barselone. Tvorac jedinog koša za Katalonce bio je Bolomaro.

Efes je nastavio da se muči samo dva poena za bezmalo pet minuta igre, i Barselona je samo na dva poena minusa nakon poena Brendona Dejvisa. Rezultat je 69:67. Isti košarkaš je asistirao Mirotiću, pa je tako utakmica ušla u totalni egal. Ataman je odmah reagovao tajm-autom.

Vasilije Micić odlično reaguje nakon minuta odmora. Srpski as pogađa trojku za svoj 18. poen na meču, te je Anadolu Efes ponovo preuzeo rezultatski plus.

Koš beka turske ekipe kao da je probudio njegove saigrače pa je tako nominalno gost na današnjem meču nakon nekoliko dobrih poteza imao plus pet na dva i po minuta do kraja meča. Jasikevičijus je odmah reagovao sa tajm-autom.

Nakon poena Korja Higinsa, Vasilije Micić je nastavio da igra na MVP nivou i uspeo da vrati plus pet na konto svog tima! Rezultat je bio 81:76, a Kris Singlton je napravio odličan potez i naterao košarkaše Barse da ga fauliraju.

Barsa nije ispunila bonus, pa je tako lopta ostala u posedu Efesa. Larkin je uzeo loptu, iskoristio je da pogodi sa penala, i slavlje Turaka je moglo polako da počne. Mirotić je pogodio na drugoj strani za dva, ali su Katalonci i dalje bili u teškoj situaciji. Micić je pogodio jedno od dva bacanja na drugoj strani.

Pokušali su košarkaši Barse brzo iz auta. Kjurik je šutnuo za tri, Danston ga nesmotreno faulirao i dao Barsi potencijalno laganih tri poena. Na semaforu je ostalo samo 12 sekundi. Larkin je bacio sumljiv pas ka Miciću, koji je fauliran.

MVP Evrolige je bio precizan, Barsa je promašila u narendom napadu i Efes je postao prvi put u istoriji prvak Evrope!

Vasilije Micić je bio najbolji pojedinac na meču sa 25 poena i pet asistencija, najbeću pomoć je imao u Šejnu Larkinu koji je postigao 21 poen.

U poraženom sastavu Kori Higins je prednjačio sa 23 poena, dok je Kajl Kjurik upisao 18 poena.

Da ovo veče bude potpuno za turski tim, Vasilije Micić je proglašen za MVP-ja fajnal-fora!!!

Anadolu Efes se tako na najbolji mogući način pokazao kao najbolji tim u Evropi, nakon što su ih prošle sezone sprečile više sile da dođu do titule. Turci su bili najbolji u regularnom delu, ali ih je koronavirus sprečio da igraju za titulu.

Ove godine niko nije mogao da stane na put Vasiliju Miciću i saigračima, pa je tako ponovo jedna turska ekipa najbolja na Starom kontinentu!

NA KORAK OD PROLASKA Bogdanović i Atlanta opet preslišali Nikse!

OBAVEZNO POGLEDAJTE:Vaso Bakočević PSIHOPATA: Panćija bih zapalio da mogu! | SPORT FOKUS EP05