Košarkaši Partizana ubedljivo su pobedili ekipu Trenta rezultatom 71:43, u prvom kolu grupe F TOP 16 faze Evrokupa.

Najbolji kod crno belih je bio novajlija Džoš Perkins sa 11 poena i šest asistencija, najbolje ga je pratio Vil Mozli sa 12 poena i sedam skokova. Najzapaženiji u ekipi Trenta bio je Vilijams sa 15 postignutih koševa.

Izabranici Saše Filipovskog su od samog starta krenuli agresivno, Kodi Miler Mekintajer pravi seriju od 6:0 na samom početku meča.

Košarkaši Trenta su na momente delovali kao da nisu znali šta ih je snašlo, pucalo je sa svih strana, da bi novajlija Perkins sve to začinio sa sjajnim lob pasom za Vila Mozlija i lepoh plus sedam na kontu crno belih.

Igralo se nekoliko minuta koš za koš, da bi Rade Zagorac pogotkom u poslednjoj sekundi doneo Partizanu rezultat 24:16 na kraju prvog perioda igre.

Početak druge četvrtine protiče u znaku sjajnog Perkinsa koji pogađa trojku za prvu dvocifrenu prednost crno belih na utakmici, rezultat 27:16.

Ostatak drugog dela igre je doneo tvrdu i neefikasnu borbu, koliko je teško bilo da se „kupi“ koš najbolje govori podatak da su gosti postigli samo četiri poena u drugoj četvrtini.

Partizan je na veliki odmor otišao sa lepij plus 15 najviše zahvaljujući odličnim potezima novajlije u dresu crno belih Džoša Perkinsa.

Treće četvrtina je počela u nešto sporijem ritmu, a onda je Vil Mozli dobio “dozvolu za poletanje”, eksplozivni centar donosi maksimalnih plus 19 Partizanu. Ekipa Trenta potpuno razbijena u Beogradu.

Košarkaši crno belih su nastavili da “melju” protivnika u istom ritmu, pa je tako Partizan završio treću deonicu sa rezultatom 54:30.

Trentno je na početku poslednje četvrtine napravio mini seriju od 8:1, ali košarkaši Partizana nisu dozvolili da se italijanska ekipa dodatno približi.

Iako su crno beli “skinuli nogu sa gasa” to ih nije sprečilo da ostvare ubedljiv trijumf protiv Trenta.

Partizan je tako odlično otvorio TOP 16 fazu Evrokupa, što će im biti sjajan podstrek da se što bolje pokažu u drugom po snazi evropskom košarkaškom takmičenju.

RUKAVICA U LICE JOKIĆU: Embid je bolji od njega

Obavezno pogledajte:Nenad Peruničić: I dalje smo uljuljkani u priči da smo rukometna velesila | MOJ UGAO #08