Uniks preživeo srpski Virtus za majstoricu, Monako prvi finalista

aleksandar-đordjevic-virtus
Đorđević razočaran nakon eliminacije (FOTO: Pedja Milosavljevic/Starsport)

Košarkaši Uniksa savladali su Virtus iz Bolonje rezultatom 85:81, i tako izborili majstoricu u polufinalu Evrokupa.

Rusi su bolje otvorili meč, gost nije mogao da se snađe u napadu tokom prvih deset minuta igre, pa je tako domćin vodio rezultatom 18:14, nakon prvog kvartala.

U drugom delu igre, Uniks je nalazio sjajna ofanzivna rešenja, što im je omogućilo da u ovom periodu Virtusu ubace čak 29 poena.

Pokušao je italijanski velikan i u trećoj i u četvrtoj četvrtini da sustigne prednost ruske ekipe, ali je domaći tim u svakom trenutku krize imao miran odgovor.

U poslednjim minutima utakmice viđena je prava drama, Virtus je na minut i po do kraja meča stigao na samo 2 poena minusa. Zatim je na scenu stupio Miloš Teodosić, koji je na 19 sekundi do kraja bio precizan u šutu za dva, i tako doneo izjednačenje svom timu, rezultat 81:81.

Trener Uniksa je odmah zatražio minut odmora, nakon kojeg je Džamar Smit iznudio dva slobodna bacanja. Amerikanac je oba puta bio precizan, i tako ponovo doneo svojoj ekipi rezultatski plus.

Đorđević je reagovao tajm-autom, ali je nakon toga Marko Belineli izgubio lotpu i dao šansu ruskom timu da izbori majstoricu.

Tragičar Marko Belineli bio je najefikasniji pojedinac na meču. Italijan je postigao 33 poena uz 4 skoka.

Miloš Teodosić je imao jedan solidan meč, Teo je upisao 11 poena i 9 asistencija. Stefan Marković je sa druge strane postigao 3 poena.

U pobedničkom sastavu Kenan je bio najbolji sa 19 poena i 8 skokova, dok je Džordan Tiodor dodao 15 poena i 6 skokova.

Košarkaši Monaka pobedili su Gran Kanariju nakon neizvesne završnice rezultatom 76:74.

Francuski tim je vodio tokom celog meča, ali je tim Zvezdana Mitrovića uspeo zamalo da prokocka prednost.

Gran Kanarija se vratila u život u poslednjim minutama utakmice, imali su Španci nerešen rezultat tri sekunde do kraja, ali je Rob Grej doneo zalata vrednu pobedu svom timu.

Francuzi su ovom pobedom ostvarili plasman u finale Evrokupa.

Najbolji u redovima pobednika bio je Najt sa 17 poena i 8 skokova, naturalizovani Bugarin Di Bost je dodao 15.

Kod Gran Kanarije Okoje je postigao 15 poena, a Belcerovski 12.