ATOMSKI FUDBAL: Auto-gol, dva poništena gol, nestvarni Mbape i pobeda Francuske!

francuska-nemačka-euro-rezultat-golovi
(FOTO: Guliver Images)

Najavljena je utakmica Francuske i Nemačke kao derbi prvog kola Evropskog prvenstvo i zaista smo derbi i dobili!

Rezultat 1:0 za Francuze i činjenica da je to u stvari auto-gol Matsa Humelsa ne govori u prilog kvalitetu utakmice, ali oni koji su je gledali – imali su šta da vide.

Dok je Kilijan Mbape demonstrirao svoju brzinu, Nemci su još jednom pokazali da nikada ne odustaju, jer su se zaista borili do poslednjeg minuta.

Na startu utakmice videli smo potpunu kontrolu Nemačke, Haverc je propustio dve izgledne prilike, a Nojer je bio fantastičan na golu.

Ipak, nesrećni Humels je pogodio svoj gol u želji da spreče Francuze da to urade, ali to je Nemce samo podstaklo da napada još više.

Imali su Nemci prilike i u drugom poluvremenu, preko Gnabrija, dok je Francuska uzvraća preko Mbapea, koji je i postigao jedan gol ali uzalud – poništen je zbog ofsajda.

Slična situacija i u 85. minutu. Pogba je dodao do Mbapea, on do Benzeme, ovaj matirao Ljorisa, ali ponovo uzalud – VAR kaže da je bio ofsajd.

Šest minuta je produžena utakmica, ali rezultat se nije menjao. U narednom kolu, Nemačka će se sastati sa Portugalom, dok će Francuska igrati protiv Mađarske.

UŽIVO PRENOS FRANCUSKA – NEMAČKA

98′ Kraj utakmice!

90′ Pritisak Nemaca i dalje traje, ali bez promene rezultata.

85′ Sjajan kontranapad, povukao je Pogba loptu, dodao do Mbapea, on do Benzeme, koji je potpuno smireno reagovao i fantastično zatresao mrežu! Ali, čini se da se Francuz našao u opciju, pa je sudija morao da konsultuje VAR tehnologiju. Epilog? Gol je poništen!

78′ Kilijan Mbape je neverovatno brz, a to je demonstrirao kada je pretrčao Humelsa, izašao sam ispred golmana, a onda pao u kaznenom prostoru. Od jedanaesterca – ništa.

74′ Prvi menja Joakim Lev i to tek u 74. minutu. Verner i Sane su na terenu, a Gnabri i indisponirani Haverc van njega.

66′ Mbape! Sjajan gol, ali jedno VELIKO ALI! U ofsajdu se našao Grizman, na početku akcije, mada se čini da je ovo bila malo zakasnela reakcija sudije.

64′ Ne odustaju Nemci, izborili su još jedan korner, ali bez opasnosti po Francusku.

60′ Lekari su na terenu, proveravaju Pavarovo stanje, ali deluje kao da će moći da nastavi da igra.

58′ Gužva u petercu Francuske, Gosens e naleteo na loptu, ali je Pavar ostao da leži na travi.

57′ Ponovo Gnabri, Nemci i dalje pritiskaju, ali Ljoris dobro reaguje.

54′ Prilika za Nemačku i to preko Gnabrija! Gonses je centrirao, Gnabri šutirao, ali preko gola!

52′ Stativa! Krenula je Francuska u napad, lopta je stigla do Rabioa, Nojer je krenuo u levu stranu, a Rabio šutirao u desnu i pogodio stativu!

46′ Utakmica je nastavljena, bez izmena u oba tima.

45′ Kraj prvog poluvremena.

38′ Kakva prilika za Nemačku! Odbila se lopta od Pavara, dobro je reagova Gnabri, ali Gundogan nije dobro zahvatio loptu, pa nije bilo opasno po Lorisa!

36′ Prolete je Mbape po levoj strani, došao do peterca, ali na kraju samo korner za Francuze, koji i nije iskoršćen kako treba.

31′ Čini se da je gol malo “razbudio” Nemce, koji su u nastavku postali znatno ofanzivniji.

25′ Sloboan udarac za Nemačku, šutira Toni Kros, ali samo do živog zida.

22′ Prva ozbiljna prilika za Nemačku, ali maši Tomas Miler!

20′ Vodi Francuska! Auto-gol Matsa Humelsa! Akcija e krenula preko Pogbe, koji je dodao do Ernandeza, a on pogodio Humelsa.

17′ Brani Nojer! Mbape je oprobao svoj šut, ali golman Nemačke je na sovm mestu; korner za Francusku, ali bez mnogo opasnosti.

13′ Haverc je upropastio dve solidne prilike, jako loše je reagovao.

11′ U prenosu se nije videlo da smo imali “padobranca” na terenu. U pitanju je čovek koji je iskoristio ovaj meč da “reklamira” borbu protiv naftnog zagađenja u svetu.

10′ Nismo očekivali ofako defanzivnu Francusku, ali Nemci i dalje pritiskaju.

6′ Za sada su Nemci ti koji kontrolišu igru, ali bez konkretnih prilika.

1′ Utakmica je počela.

Nešto manje od sat vremena pre početka utakmice, poznati su i sastavi dveju reprezentacija.

FRANCUSKA(4-3-3): Loris – Pavar, Varan, Kimpembe, Ernandez – Rabio, Kante, Pogba – Benzema, Grizman, Mbape.

NEMAČKA: (3-4-2-1): Nojer – Ginter, Humels, Ridiger – Kimih, Gundogan, Kros, Gosens – Miler, Haverc – Gnabri.

Francuska je definitivno jedan od glavnih favorita za osvajanje kontinentalnog šampionata, na koji je stigla kao aktuelni svetski prvak, ali i Nemci su i te kako raspoloženi za nadigravanje.

Dve reprezentacije do sada su 31 put odmerile snage. Bilans je na strani Francuza: 14 pobeda uz sedam remija.

Što se tiče selekcije Francuske, mnogi su saglasni u oceni da su aktuelni svetski šampioni sada u još jačem sastavu nego na Svetskom šampionatu zbog povratka Karima Benzeme.

Podsetimo, selektor Francuske želi da ispiše istoriju i postane prvi čovek u istoriji koji je osvojio Evropsko i Svetsko prvenstvo i kao igrač, i kao trener.

Nemačka je imala određenih problema, pošto igrači nisu bili zadovoljni sistemom Joakima Leva, koji je na klupi “pancera” već 15 godina, ali ako žele na tron – to moraju da ostave po strani.

Uživo prenos ovog meča pratite na našem portalu.

EURO SPECIJAL: Najveće kvote samo u Meridianu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Lazar Tufegdžić: Nadam se da cu od ovog leta igrati za Galatasaraj! | Sport Fokus EP07