NEVEROVATAN RASPLET: Ronaldo ušao u istoriju, Mađarska bila na korak do senzacije usred Minhena!

ronaldo-portugal-francuska
Ronaldo je stigao do novog rekorda na utakmici Portugala protiv Francuske (FOTO: Guliver Images

Fudbaleri Portugala odigrali su sjajan meč protiv Francuske u poslednjem kolu Evropskog prvenstva u kojem su obezbedili plasman u narednu fazu takmičenja.

Rezultat utakmice u Budimpešti bio je 2:2.

Kristijano Ronaldo je ušao u istoriju fudbala, još jednom! Postigao je oba gola za svoju ekipu, dok je na drugoj strani isto učinio Karim Benzema, a od četiri gola, čak tri su postignuta sa bele tačke.

Menjala se situacija u grupi F nekoliko puta tokom poslednje dve utakmice… Na primer, stanje na poluvremenu je bilo sledeće: Francuska i Portugal sa prve dve pozicije idu u narednu fazu, Mađarska takođe ide dalje kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe, a Nemačka – ispada!

Posle 45 minuta igre na utakmici Portugal – Francuska rezultat je bio 1:1. Fantastično prvo poluvreme donelo nam je dva jedanaesterca, po jedan na obe strane.

Loris je najpre nokautirao Danila, a Ronaldo je u 31. minutu doneo prednost Portugalu. Ronaldo je postao prvi fudbaler u istoriji koji je kombinovano na Evropskim i Svetskim prvenstvima postigao 20 golova.

Potom je u samoj završnici poluvremena, Mbape oboren pred golom Patrisija. Benzema je bele tačke postigao prvi gol za reprezentaciju posle šest godina! Znate da ga nije bilo u nacionalnom timu od 2015. godine zbog skandala sa Matjeom Valbuenom, a pred Prvenstvo je vraćen kako bi dodatno ojačao napad Francuza.

Početak drugog poluvremena doneo je neverovatan scenario.

ronaldo-pogba-poprtugal-francuska-euro
zanimljiv detalj sa utakmice Portugal – Francuska (FOTO: Guliver Images)

Najpre je Benzema stigao do drugog gola na utakmici u 47. minutu. Izbegao je ofsajd zamku posle dodavanja Pogbe, izašao je sam pred Patrisija i doneo preokret Francuzima.

U 52. minutu ozbiljan peh za Didijea Dešama, koji je morao da zameni Lukasa Dinja zbog povrede, iako je ušao u igru tek na startu drugog dela.

Izjednačenje Portugalu doneo je, naravno, Ronaldo i to opet sa bele tačke. Treći penal na utakmici napravio je Kunde u 60. minutu, tako što ga je lopta pogodila u ruku. Napadač Juventusa je postigao 109. gol za reprezentaciju i time je izjednačio rekord Alija Daeija.

Na drugom meču, igranom u Minhenu, takođe je viđen sjajan meč, a reprezentacija Mađarske je bila na korak od velike senzacije. Utakmica protiv Nemačke završena je rezultatom 2:2.

Gorecka je doneo prolaz Nemačkoj (FOTO: Guliver Images)

Bod Nemačkoj za plasman u narednu fazu i spas od ispadanja doneo je Leon Gorecka u 84. minutu.

Mađari su dva puta imali prednost, od 11. minuta posle gola Salaja i od 68. minuta golom Šafera. Samo dva minuta pre drugog gola Kaj Haverc je doneo izjednačenje, da bi Gorecka u završnici doneo i nokaut fazu.

Portugal će u osmini finala imati izuzetno težak zadatak pošto će u Sevilji igrati protiv Belgije, Nemačka će na Vembliju ići na Englesku, a Francuska će biti favorit protiv Švajcarske u Bukureštu.

Tok meča uživo mogli ste da pratite na Meridian sport portalu!

Portugal – Francuska 2:2

Drugo poluvreme:

88′ Nemci su stigli do izjednačenja, spektakularni mečevi na kraju grupne faze. U Budimpešti nema promene ni rezultata, ali ni stanja na terenu. Vodi se velika borba u završnici, kao i od samog starta meča.

80′ U međuvremenu Mađarska je nadomak čuda – vodi protiv Nemačke rezultatom 2:1!

70′ Ozbiljno se rasplamsala se borba u Budimpešti, a na mukama je golman Portugala! Sjajno je reagovao nakon udarca Pogbe.

60′ GOOOL! Neverovatno – još jedan penal! Lopta je pogodila Kundea u ruku, a Ronaldo je još jednom bio siguran izvođač! Ronaldo je ovim pogotkom izjednačio rekord Alija Daeija sa 109 golova za reprezentaciju.

52′ Neverovatna peh za Francuze… Dinj, koji je na startu drugog poluvremena ušao na teren, morao je posle sedam minuta da napusti isti zbog povrede mišića na levoj nozi.

47′ GOOOL! Zaspala je odbrana Portugala, što je iskoristio Benzema koji je do drugog gola na utakmici stigao nakon sjajnog dodavanja Pogbe! Ovo je rezultat koji Portugalce izbacuje sa turnira!

46′ Prve izmene na utakmici. Umesto Lukasa Ernandeza, na terenu je Lukas Dinj za Francusku, a na drugoj strani, za Portugal će u nastavku igrati Žoao Palinja, umesto Danila.

Prvo poluvreme:

45′ GOOOL! Drugi penal na utakmici! Sudija Lahoz nije pozvan da pogleda snimak nakon kratke intevencije u VAR sobi. Mbape je oboren, a Karim Benzema je postigao prvi gol na ovom prvenstvu.

38′ Bez odgovora su, za sada, Francuzi, a ukoliko bi ostao rezultat u Budimpešti, ali i u Minhenu ostao isti, Nemačka bi završila Evropsko prvenstvo, dok bi dalje otišli Portugal, Francuska i Mađarska.

30′ GOOOL! Ko bi drugi izveo jedanaesterac za Portugal? Kristijano Ronaldo je doneo prednost šampionu Evrope. Ronaldo je postao prvi igrač koji je na Svetskim i Evropskim prvenstvima zajedno postigao 20 golova!

27′ Penal za Portugal! Loris je pokušao da pesnicom otkloni opasnost, ali je Danilo prvi stigao do lopte, pa je golman Francuske umesto lopte udario Portugalca u glavu. Srušio ga je, umalo i onestestio i za taj start je dobio žuti karton.

20′ Još jedan pokušaj Ronalda, uhvatio je volej nakon intervencije Varana, ali ume on to dosta bolje.

16′ Fantastičan ritam u Budimpešti i ista takva intervencija golmana Portugala! Ruj Patrisijo je zaustavio udarac Kilijana Mbapea koji je pokuša da plasira loptu u dalju ugao golmana rivala.

11′ Tenzije u uvodnim minutima… “Čarke” između fudbalera koji su imali prepirku zbog jednog auta. Naravno, tu je bio i Pepe, a sve je završeno bez incidenta.

Šok na startu drugog meča koji je počeo u istom terminu – Mađarska je povela protiv Nemačke u 11. minutu.

5′ Korner je na startu utakmice imala Francuska, ali nije uspela da ozbiljnije zapreti Patrisiju, dok je na drugoj strani Renato Sančes uputio prvi udarac ka golu. Pokušao je potom i Kristijano Ronaldo, odbranio je Loris.

Uoči meča:

Sastavi:

Portugal će od starta igrati sa sledećih 11 igrača koje je izabrao Fernando Santoš:

Patrisijo – Gerero, Pepe, Diaš, Semedo – Sančes, Danilo, Mutinjo – Žota, Ronaldo, Silva.

Didije Dešan je za Francusku od prvog minuta poslao sledeći sastav:

Ljoris – Kunde, Varan, Kimpembe, Ernandez – Pogba, Kante, Toliso – Mbape, Benzema, Grizman.

Čim je kompletiran sastav grupe F, nije bilo dileme kojoj utakmici grupne faze se najviše radujemo.

Ove večeri gledaćemo reprizu finala prethodnog Evropskog prvenstva, a čast da bude domaćin ovom meču imao je grad iz našeg komšiluka – Budimpešta, odnosno stadion Ferenc Puškaš.

Portugalu je posle dva kola prolaz u narednu fazu bio pod znakom pitanja, a u duelu protiv Francuza neće biti lako.

Ali ako neka ekipa može može da napravi velike stvari, to svakako jeste ekipa koja ima Kristijana Ronalda! Jedan od najboljih fudbalera svih vremena je i jedan od najboljih igrača u dosadašnjem toku prvenstva.

Francuska je ostala bez Usmana Dembelea koji će zbog nove povrede morati čak i na operaciju, ali to ne pravi šreviše problema Didijeu Dešamu, selektoru Francuske koji na raspolaganju ozbiljnu napadačku silu.

U istom terminu, u Minhenu će početi utakmica Nemačke protiv Mađarske.

HOROR DUBRAVKE NA EP Golman odbranio penal Špancima, pa reagovao kao Auman protiv Zvezde 1991. (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Jovan Damjanović: Srpskom fudbalu nedostaje sistem! | SPORT FOKUS EP08