DŽABA BRAVURA PANDEVA: Austrija pokvarila debi Makedonaca!

euro-austrija-severna-makedonija-rezultat
Austrija bolja od Severne Makedonije (FOTO: Guliver)

Fudbalska reprezentacija Austrije pobedom je startovala Evropsko prvenstvo u fudbalu.

Austrijanci su nakon velike borbe uspeli da savladaju debitanta Severnu Makedoniju rezultatom 3:1 i tako na najbolji mogući način otvore takmičenje.

Nominalno domaćin na ovom meču stigao je do prednosti već u 18. minutu utakmice kada je Lainer iskoristio odličnu asistenciju Zabicera da rutinski zatrese mrežu rivala.

Nije se dugo čekalo na odogovor Makedonaca. Goran Pandev je deset minuta kasnije iskoristio veliki kiks odbrane Austrije i tako uspeo da postigne prvi pogodak za svoju selekciju u istoriji Evropskog prvenstva.

Iskusni Makednonac je ovim golom postao drugi najstariji strelac u istoriji šampionata Starog kontinenta!

U drugom delu igre viđene su dve solidne šanse na obe strane, a onda je Gregortiš uspeo da donese važna tri boda svom timu.

Fudbaler austrijske selekcije je u 78. minutu ponovo doveo svoj tim u vođstvo, a asistent je bio novi fudbaler Real Madrida, David Alaba.

Sve dileme oko pitanja pobednika otklonio je Marko Arnautović svojim pogotkom u 89. minutu meča.

Naredni meč na šampionatu Austrija igra protiv Holandije, dok će se fudbaleri Severne Makedonije suočiti sa Ukrajinom.

DA NIJE MALO RANO ZA PENZIJU? Pandev pogodio i izjednačio! (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Lazar Tufegdžić: Nadam se da cu od ovog leta igrati za Galatasaraj! | Sport Fokus EP07