UKRAJINA UPISALA PRVU POBEDU: Ševčenkov tandem nastavio da rešeta, kraj za Severnu Makedoniju, neiskorišćena ČAK dva penala

Ukrajina
Ukrajina je pobedila Severnu Makedoniju u Bukureštu (FOTO: Guliver Images)

Ukrajina je upisala prvu pobedu na Evropskom prvenstvu, ali i praktično izbacila Severnu Makedoniju sa kontinentalnog šampionata.

Na stadionu u Bukureštu, nacionalni tim Ukrajine slavio je sa 2:1, golovima Andreja Jarmolenka (29. minut) i Romana Jaremčuka u 34. U drugoj situaciji, Jarmolenko je upisao i asistenciju. Inače, ofanzivci Vest Hema i Genta već su bili strelci u prethodnom duelu, odnosno porazu od Holandije od 3:2. Tako da su se za sada pokazali kao najjače oružje u ekipi koju predvodi legendarni golgeter Andrej Ševčenko.

Gol za Severnu Makedoniju postigao je Ezgjan Alioski koji je ovih dana u centru pažnje. Napadač Austrije, Marko Arnautović ga je vređao tokom prethodnog meča i dobio suspenziju.

U 56. minutu Aleksandr Karavajev je napravio faul u kaznenom prostoru, pa je Alioski dobio šansu da se upiše u strelce. Šutirao je, ali je Georgi Bušan odbranio. Na njegovu sreću samo na kratko. Alioski nije pogrešio iz popravnog.

U 83. minutu, viđen još jedan promašeni penal, ali na drugoj strani. Neuspešan je bio Ruslan Malinovski, kome je Stole Dimitrievski odbranio.

Tako da je na kraju ostalo Ukrajina – Severna Makedonija 2:1.

U narednom meču na Evropskom prvenstvu, Ukrajina će igrati sa Austrijom i boriti se za plasman dalje. Kada je reč o Makedoncima, za njih je sve gotovo. Posle dva meča imaju nula bodova, a poslednji duel igraće sa favoritom grupe, Holandijom. To je uostalom bilo i očekivano.

U nastavku dana nas očekuju i utakmice Danska – Belgija, odnosno Holandija Austrija. Prva će početi u 18, a druga u 21 čas.

RADE DUGALIĆ, ŠTOPER KAJRATA ZA MERIDIAN: Zvezda je najveća, bio bi to pakleni dvomeč!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Jovan Damjanović: Srpskom fudbalu nedostaje sistem! | SPORT FOKUS EP08