HOLANDIJA IPAK POBEDILA: “Prštalo” u drugom poluvremenu, ali da ne beše Damfrisa…

Holandija
Holandija pobedila Ukrajinu u Amsterdamu (FOTO: Guliver Images)

Holandija je opravdala ulogu favorita u utakmici Evropskog prvenstva, protiv Ukrajine i pobedila. Mada do trijumfa nije lako došla.

Rezultat je bio 3:2, u korist ekipe koju vodi Frank de Bur, pa sada u grupi C vodi Austrija sa tri boda i gol razlikom 3:1, a sledi Holandija sa istim brojem bodova. Sa nulom su sada Ukrajina i Severna Makedonija.

U narednoj utakmici, Holandija će igrati sa Austrijom, a Ukrajina sa Severnom Makedonijom.

U prvom poluvremenu na “Johan Krojf Areni” nije bilo golova, ali je otpor tima Andreja Ševčenka slomljen za samo sedam minuta.

Vodeći gol za “Oranje” dao je Žoržinjo Vajnaldum, u 52. minutu. Novi fudbaler Pari Sen Žermena samo je ubacio loptu posle odbitka.

Nekoliko minuta kasnije, pogodio je i Vout Veghorst, mada je njegov gol imao i naknadnu VAR proveru. Nemački sudija Feliks Brih samo je potvrdio da je gol regularan.

Onda je usledilo neprijatno iznenađenje za domaćina.

U 75. minutu, Roman Jaremčuk je dodao Andreju Jarmolenku, koji je sa ivice kaznenog prostora pogodio rašlje gola Martena Stekelenburga. Samo četiri minuta kasnije, Jaremčuk je bio u ulozi strelca, dok je uspešno dodavanje upisao Ruslan Malinovski.

Ali tu nije bio kraj, pošto je Denzel Damfris glavom pogodio u 85. minutu.

Nešto ranije, tokom dana na Evropskom prvenstvu, Engleska je pobedila Holandiju sa 1:0, a Austrija Severnu Makedoniju sa 3:2.

ŠTA MU BI? Arnautović burno, SUVIŠE burno proslavio gol (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Lazar Tufegdžić: Nadam se da cu od ovog leta igrati za Galatasaraj! | Sport Fokus EP07