MAKSIMALNA BELGIJA: Ušao De Brujne, rešio utakmicu i ostavio Dance na nuli

de brujne
De Brujne strelac i asistent u pobedi Belgije (FOTO: Guliver Images)

Belgija je upisala i drugu pobedu na Evropskom prvenstvu, pošto je u utakmici drugog kola grupe B savladala Dansku sa 2:1. Igrač utakmice koji je i doneo preokret bio je Kevin de Brujne, inače rezervista.

Posle duela u Kopenhagenu, na stadionu “Parken” Belgija ima maksimalan učinak, dok je Danska i dalje na nuli. U sledećem kolu, Belgijanci će igrati sa Fincima, a Danci sa Rusima.

“Crveni đavoli” očekivano su obezbedili plasman dalje, a moguće je i da to učine sa svih devet bodova.

Povela je Danska, već u 99. sekundi “ekstra brzim” pogotkom Jusufa Poulsena. Napadač Lajpciga je dobio loptu od Pjer-Emila Hojbjerga i poslao loptu u donji ugao gola Tibo Kurtoe.

Zatim je u desetom minutu usledio kraći prekid kako bi se pružila podrška Kristijanu Eriksenu koji je u bolnici posle kolabiranja u utakmici sa Finskom.

Do kraja prvog poluvremena, Belgijanci su imali samo jedan šut ka golu Kaspera Šmajhela, dok su Danci probali čak devet puta. Imali su i inicijativu, pa je ovaj rezultat posle prvih 45 minuta bio i opravdan.

Na početku drugog poluvremena selektor Belgije Roberto Martinez je šansu dao Kevinu de Brujneu koji nije putovao na duel u Rusiju, zbog povrede nosa u finalu Lige šampiona kada je njegov Mančester siti izgubio od Čelsija.

I izmena se isplatila. U 55. minutu bilo je 1:1. Velike zasluge idu i na račun Romelua Lukakua koji je povukao napad, u kaznenom proigrao De Brujnea koji se majstorski oslobodio trojice i dodao do Torgana Azara kome nije bilo teško da savlada Šmajhela sa nekoliko metara.

Samo četiri minuta kasnije Martinez je uveo i drugog Azara, Edena i Aksela Vitsela. Upravo je Eden bio asistent De Brujneu za preokret, odnosno prednost u 70. minutu. Lopta je na ivici kaznenog prostora šetala od noge do noge, da bi na kraju došla do De Brujnea koji je poslao u donji ugao Šmajhela.

Mogla je i Danska do izjednačenja, a dva puta je nesuđeni strelac bio Martin Brajtvajt. U 75. minutu mu je odbranio Kurtoa, a u 87. pogodio je prečku. Do kraja su pokušavali još Andreas Skov Olsen kao i Matijas Jensen, ali je domaćin ostao bez novog gola, kao i boda kojem se nadao u završnici.

U nastavku večeri očekuje nas novi duel na EURO, između Holandija i Austrije.

ZABAVA JE GOTOVA: UEFA zapretila – nema više pomeranja flašica!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Boško Đurovski: Ronaldo bi meni sedeo na klupi! | Moj Ugao