Englezi u 4: Toreira ‚‚makazama” lansirao Arsenal, Junajted se igrao, Barnli konačno! (VIDEO)

Toreira Arsenal
(Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

Subota u 16 časova je uvek rezervisana za Premijer ligu, a tako je bilo i ovoga puta. Arsenal i Mančester Junajted su u tom terminu upisali pobede, Barnli se vratio na kolosek, a dan je obeležio Lukas Toreira svojim sjajnim pogotkom.

POSLUŠAJ NOVI EVROGOL PODKAST, BILO JE SJAJNIH PRIČA SA SVIH MERIDIJANA!

Mančester bez muka protiv Fulama

(Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Mančester Junajted je bio bez pobede u poslednja četiri meča Premijer lige, osvojivši samo tri boda u tom periodu, a sada su konačno dočekali pobedu bez mnogo problema. Međutim, nije iznenađenje da je takav rezultat došao baš protiv Fulama, ekipe koja sa ozbiljno muči ove sezone i koja je na poslednjem mestu na tabeli.

Junajted je zaista prvo poluvreme odigrao odlično, napadali su u serijama, slabašna odbrana Kolibara nije mogla da se nosi sa tim. Ešli Jang je otvorio meč sjajnim pogotkom, Mata je duplirao prednost posle lepe povratne lopte Rašforda, da bi Lukaku povisio na 3:0 posle kvalitetne timske akcije Đavola.

Uspeo je Abubakar Kamara da smanji rezultat na 3:1, ali je potom Rašford sa distance postigao lep gol, čime je Junajted prvi put ove sezone postigao četiri gola na jednom meču. Đavoli su se tako konačno popeli na šesto mesto na tabeli i više nemaju negativnu gol-razliku u ligi.

Arsenal traljav, Toreira za spas

Bio je ovo 16. meč Arsenala u Premijer ligi ove sezone i ujedno i 16. meč Arsenala na kojem nisu vodili na poluvremenu. Taj niz se nastavio i ovim susretom, jer su Todbžije dosta sporo započeli meč.

Nisu uspevali dugo ni da stvore šansu, ni da upute neki kvalitetan udarac ka golu Hadersfilda. Međutim, spas je na kraju došao, kao potvrda da Arsenal sve svoje bodove osvaja u drugom poluvremenu, jer je Lukas Toreira u 80. minutu postigao jedini gol na meču.

Obamejang je bio asistent za taj gol, ali je daleko važnije kako je Toreira ‚‚makazicama” zatresao mrežu gostiju. Arsenal se tako probio na treće mesto, doduše sa utakmicom više u odnosu na Totenhem.

Barnli konačno do pobede

Počeo je decembar, a Barnli još od septembra nije video pobedu. Na kraju, gotovo dva i po meseca kasnije, Klaretsi su stigli do trijumfa i to Brajtona. Čekao se takav rezultat još od poslednjeg dana septembra, a jedini strelac za tim Šona Dajša je bio Džejms Tarkovski.

KLADI SE NA PREMIJER LIGU!

Barnli se time malo podigao na tabeli Premijer lige i izašao iz zone ispadanja. Dajš je već polako bivao pod sve većim pritiskom zbog vrlo slabih partija njegovog tima, a sada su konačno uspeli i da sačuvaju mrežu na nekom meču.

U ostalim mečevima od 16 časova, Kardif je savladao Sautemptona 1:0 na debiju Ralfa Hazenhitla na klupi Svetaca, dok je Vest Hem upisao šestu pobedu u prvenstvu i to protiv Kristal Palasa (3:2).