Englezi poslednji četvrtfinalisti: Kolumbija teško bez Hamesa, Kejn kao Lineker!

MOSCOW, RUSSIA - JULY 03: Harry Kane of England celebrates with team mates scoring the opening goal from a penalty during the 2018 FIFA World Cup Russia Round of 16 match between Colombia and England at Spartak Stadium on July 3, 2018 in Moscow, Russia. (Photo by Alex Morton/Getty Images)

Reprezentacija Engleske uspela je da se plasira u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Rusiji posle trilera i boljeg izvođenja penala u susretu sa Kolumbijom pošto je regularni deo meča završen rezultatom 1:1. Šta je obeležilo poslednju utakmicu osmine finala na Lužnjiki stadionu u Moskvi?

Englezi taktički spremniji, konkretniji u napadu

“Gordi Albion” jeste primio gol u završnici meča, ali je svakako bio mnogo opasniji rival i zasluženo ide u četvrtfinale. Odbrambena linija Kolumbije uspevala je da odgovori na brojne napade Engleske po bokovima i generalno jeste bila na visini zadatka. Međutim, početkom drugog dela igre postalo je očigledno da “Tri lava” imaju više opcija, kako na sredini terena, tako i u napadu.

Kolumbija teško bez Hamesa Rodrigesa

Već od prvog minuta utakmice u Moskvi moglo je da se primeti odsustvo povređenog lidera južnoameričke reprezentacije Hamesa Rodrigesa. Prvi šu u okvir gola Kolumbija je uputila tek u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, ali i pored toga nije bilo teško zaključiti da je sastavu Hosea Pekermana nedostajala kreativnost na sredini terena, što je kvalitet koji bez ikakve sumnje poseduje sjajni vezista minhenskog Bajerna.

Majk Gajger imao mnogo posla

Engleska je bila mnogo bolja u prvom poluvremenu, iako nije uspela da pronađe put do mreže Davida Ospine. Ipak, Kolumbijci kao da su postali mnogo nervozniji u drugih 45 minuta, pa su već na startu poluvremena zaradili dva žuta kartona. Nakon penala, gruba igra je preuzela primat, što govori podatak da je sudija Gajger pokazao čak šest žutih kartona.

Hari Kejn = Gari Lineker

Pored toga što će Kolumbijci i nakon meča biti ogorčeni dosuđenim penalom za Englesku u 54. minutu, Hari Kejn je svoj deo posla još jednom odradio bez greške. Postigao je svoj šesti pogodak na Svetskom prvenstvu u Rusiji, čime se izjednačio sa legendarnim Garijem Linekerom, tačnije, njegovim učinkom na Mundijalu u Meksiku 1986. godine.

Jeri Mina nije samo defanzivac

Fudbaler Barselone Jeri Mina postigao je svoj treći gol na ovogodišnjem Svetskom kupu, uprkos tome što igra na poziciji štopera. Ovaj 23-godišnji defanzivac bio je odličan u skoku na obe strane terena i tako je samo još jednom dokazao zašto predstavlja jednog od predvodnika nove generacije u reprezentaciji Kolumbije.