EFESU JOŠ POBEDA FALI ZA TITULU: Miciću pripao srpski okršaj!

(FOTO: Euroleague)

Efes se nalazi na korak od titule prvaka Turske. On je u petom meču finala trijumfovao protiv Fenerbahčea sa 86:76.

Nisu uspeli izabranici Željka Obradovića da naprave brejk, pa će u narednom meču morati da pobede ne bi li ostali u trci za odbranu trofeja.

Prvo poluvreme bilo je izjednačeno. Domaćin je sa dva poena prednosti otišao na veliki odmor – 39:37.

Ipak, za ishod ovog duela presudan je bio treći period, koji je ekipa koju sa klupe predvodi Ergin Ataman dobila sa 27:10.

Fener nije imao snage da se vrati u posledjoj četvrtini, pa Efes od titule deli samo jedan trijumf.

Najbolji kod domaćih bio je Adrijan Moerman sa 26 poena, naš Vasilije Micić je odigrao odličan meč, a zabeležio je po devet poena i asistencija.

Kod Fenera najefikasniji je bio Kostas Slukas koji je meč završio sa 22 poena. Marko Gudurić je dodao devet, a Nikola Kalinić osam.

Naredni duel ovih rivala na programu je u sredu od 19 sati. Domaćin je Fenerbahče.