LOŠ DAN ZA TURSKE PREDSTAVNIKE: Efes poražen u drami, Fener poklekao protiv Albe!

vasilije-micić-mvp-evroliga
Micić usamljen u porazu od ASVEL-a! (Foto: Guliver)

U toku je treće kolo Evrolige, a na parket su izašli ASVEL i Efes, gde su slavili Francuzi rezultatom 75:73 , dok je Fenerbahče poražen u Berlinu od Albe rezultatom 84:70!

Aktuelni prvak Evrope neprepoznatljiv je na startu Evrolige i nalazi se na dnu tabele sa tri vezana poraza.

SKINI MERIDIAN SPORT APLIKACIJU I BESPLATNO PREUZMI 2500 RSD BONUSA ZA KLAĐENJE

Prvo poluvreme proteklo je u znaku turskog velikana. Sjajan je bio i na ovom meču MVP Evrolige, Vasa Micić, a pratili su ga i Šejn Larkin i Rodrig Bubua za dvocifrenu prednost gostiju.Iskoristili su košarkaši ASVEL-a priliku i slavili u drami na svom terenu protiv posrnulog Efesa.

Rezultat na poluvremenu bio je 35:49 u korist Efesa.

Kako je aktuelni prvak Evrope bio dominantan u prvom poluvremenu, istom merom su uzvratili igrači ASVEL-a u nastavku igre.

Nakon odlične treće četvrtine i snažne odbrane, još bolji su bili u poslednjoj deonici i dozvolili protivniku da postigne 11 poena.

Detalj koji je presudio meč je zakucavanje Okoboa u samoj završnici meča za plus četiri i delirijum na tribinama.

Ovo je bila tačka na i, a meč je na kraju završen rezultatom 75:73 u korist domaćina.

Dobro su rasoredili poene igrači ASVEL-a, pa su tako imali šestoricu dvocifrenih u svojim redovima, a najefikasniji bio je Kris Džons sa 16 poena.

Dok je u ekipi Efesa ubedljivo najbolji bio Vasilije Micić sa 24 poena!

nando de kolo-fenerbahče
De Kolo jedini raspoložen u Feneru! Foto: GuliverImage.com

Fener je ubedljivo poražen na gostovanju Albi rezultatom 84:70.

Isti slučaj kao i kod prvog turskog predstavnika, stali su igrači Fenerbahčea nakon prvog poluvremena, što je iskoristila raspucana Alba!

Predvođeni raspoloženim De Kolom poveli su gosti nakon prvih 20 minuta sa osam poena razlike.

Međutim, bude se domaći igrači u trećoj deonici nošeni odličnim Loom i Silvom koji su bili glavni krivci za 30 poena u ovom delu igre!

Ni u poslednjo deonici nije bilo ništa bolje po četu Aleksandra Đorđevića, pa su nakon 30, primili 27 poena u poslednjoj četvrtini i tako dozvolili Albi da ubedljivo slavi na svom terenu!

Domaće su na ovom susretu predvodili neverovatni Lo sa 21 i Silva sa 22 poena.

Dok je u ekipi Fenera usamljen bio De Kolo sa 15 poena.