KAVANI JE NEUNIŠTIV Junajted uprkos porazu prošao u finale!

mancester-junajted-edinson-kavani-solskjer
Kavani strelac u pobedi Mančester junajteda (FOTO: Guliver Images)

Veliku prednost je Mančester junajted poneo iz prvog meča protiv Rome, pa i nije bilo realno da ranjena “vučica”, uprkos pobedi, obezbedi plasman u finale Lige Evrope – 3:2.

Za Romu, uvertira pred utakmicu je bila sve samo ne idilična. Nakon ubedljivog poraza u prvom meču, nadovezao se otkaz Paolu Fonseki na kraju sezone i dolazak Žozea Murinja.

U jednoj prilično nezahvalnoj atmosferi je Fonseka spremao ovaj meč, ali nije uspeo da spremi izabranike da nadoknade velikih 6:2 iz prvog duela.

Sa druge, strane Olea Gunara Solskjera može da brine pad koncentracije i ležernost u igri Junajted, pre svega ogledanoj u drugom poluvremenu…

Uprkos remiju, meč je ponovo obeležio vremešni napadač Edinson Kavani. Sa 34 godine sjajni fudbaler je sa dva gola poneo epitet junaka utakmice.

Kod prvog gola je Bruno Fernandeš sa dva vrhunska poteza petom započeo akciju, izbacio Freda koji je uočio Kavanija koji je lako rešio situaciju jedan na jedan.

bruno fernandeš-mančester junajted-premijer liga
Bruno Fernandeš je bio dvostruki asistent za Mančester junajted na meču sa Romom (FOTO: Guliver Images)

I kod drugog gola je vizija Bruna Fernandeša donela gol Junajtedu. Fantastično je Portugalac ispratio ubacivanje Kavanija kome nije bilo teško da sam glavom postigne još jedan gol.

Uspela je Roma da u tri minuta drugog poluvremena stigne do dva gola. Najpre je Pedro vrlo loše zahvatio loptu na centaršut Mhitarijana, ali je Džeko bio dovoljno pribran da glavom zakuca loptu u mrežu.

Tačno na isteku sat vremena igre nakon pravog karabola lopta je nekako stigla do Brajana Kristantea koji je vrlo rezantnim udarcem matirao Davida de Heu.

Ovo veče će zauvek pamtiti mladi poljski fudbaler Nikola Zalevski. Ušao je 19-godišnji vezista sa klupe u 76. minutu, a samo sedam minuta kasnije je zatresao mrežu Junajteda na debiju.

Na kraju, Roma je stigla do pobede koja će imati gorak ukus i koja sem prestiža ne znači ništa jer je Junajted još u prvih 90 minuta na “Old Trafordu” i sada već čuvenih 6:2 obezbedio plasman u finale gde ga čeka Viljareal 26. maja u Gdanjsku.

SVE JE KOMPLIKOVANIJE: Kanga je oca sklonio u Srbiju!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Stefan Stojačić: Olimpijske igre su oduvek bile moj san! | SPORT FOKUS