Sportska priča godine? Džeko 2018. podržao klinca koji je umalo završio karijeru, sada dominiraju u Evropi

edin džeko-rikardo kalafiori-roma-ajaks
Džeko i Kalafiori su postali saigrači (FOTO: Emilio Andreoli/Getty Images)

Jedna od najlepših sportskih priča u 2021. godine definitivno nam stiže iz Italije, a glavni likovi su Edin Džeko i Rikardo Kalafiori.

Roma je u revanšu četvrtfinala Lige Evrope rezultatom 1:1 obezbedila plasman u polufinale zahvaljujući pobedi u prvom meču.

Ajaks je poveo u 49. minutu, a konačan rezultat postavio je Džeko u 72. minutu igre.

Kapiten reprezentacije BiH do pogotka je stigao nakon asistencije mladog Kalafiorija (18 godina), a nakon utakmice mnogi su se prisetili sjajnog gesta iskusnog napadača.

Džeko je u decembru 2018. godine postigao het-trik u pobedi protiv Plzenja od 5:0, a nakon te utakmice na društvenim mrežama je objavljena fotografija na kojoj drži dres Kalafiorija tada šesnaestogodišnjaka.

Kalafiori je neposredno pred Romin meč doživeo stravičnu povredu na utakmici Lige šampiona za mlade protiv istog protivnika.

Jeziva povreda nakon katastrofalnog starta protivničkog igrača pretila je da prekine tek započetu karijeru mladog fudbalera.

Džeko je podržao Rikarda, a nakon više od dve godine zajedno vode Romu na evropskom putu.

Obavezno pogledajte: PELE | Priče iz kraja #30