Damir Džumhur završio je učešće na turniru u Nur Sultanu. On je u prvom kolu poražen od Japanca Sugite 6:1, 5:7, 6:4.

Sudar dvojice kvalifikanata bolje je počeo Sugita koji je od rezultata 1:1, vezao pet gemova za prednost u setovima.

Damir Džumhur ATP Nur Sultan
Džumhur zaustavljen u prvom kolu ATP Nur Sultana (Photo by Matthew Stockman/Getty Images)

Nastavio je Japanac u istom ritmu i imao je brejk viška i u drugom setu, vodio je sa 4:2, ali se onda probudio Džumhur i posle tri set lopte u 12. gemu poravnao je rezultat u setovima na 1:1.

I treći period igre je odlično otvorio Sugita. Poveo je 2:0, ali se Džumhur brzo konsolidovao i izjednačio na 2:2. Međutim, odmah posle brejka usledio je ri-brejk Japanca za 3:2. Ispostavilo se da je to bio odlučujući trenutak meča.

Đokovićev poklon koji je Tim dugo čekao

OBAVEZNO POGLEDAJTE: DAMJAN SAVANOVIĆ vs IGOR NISTOR | MEGDAN FIGHTING 7 MMA 2020