Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su Partizan evrogolom Dušana Pantelića. Vezista niške ekipe u 78. minutu postigao je gol za uvodne špice. Šut sa više od 20 metara paradom je ulepšao golman crno-belih, Vladimir Stojković.

Već na početku razgovora za Sport klub, Pantelić je istakao koliko mu ovaj pogodak znači.

-Najdraži pogodak u karijeri? Naravno-, naglasio je već na početku Dušan Pantelić.

Dobra igra i pogodak dodatno dobijaju na težini ako se uzme u obzir da se vezista povredio u finišu poluvremena.

-Hvalili su me, nisam mogao da se odbranim. Razlog njihovih slavopojki leži i u činjenici što sam se povredio u finišu prvog poluvremena, postavljalo se pitanje da li ću da zaigram u nastavku, stradalo je stopalo, stisnuo sam zube i, eto, dogodio se detalj zbog kojeg ću biti ponosan čitavog života. Pogađao sam i ranijih godina iz takvih pozicija, vratio se na staro i upisao prvi ovosezonski gol. Da li je neko srećniji od mene? Ne verujem. A, što se povrede tiče… Otok je prisutan, moraću na snimanje, valjda ću brzo u stroj-

U karijeri, Pantelić je već imao problem sa povredama, koje su na neki način i usporile njegov razvoj.

-Tri operacije su iza mene, ukršteni ligamenti oba kolena odvojili su me duži period van terena, ali ustajao sam, bio jači od svega. Bilo, pa prošlo, ne vratilo se, a da li sam propustio šansu da ostvarim bogatiju karijeru? Protiv više sile, nažalost, nisam mogao. Žao mi je samo što je prva, ozbiljnija povreda naišla kada sam bio pred vratima mlade reprezentacije, prethodno sam prošao ostale kategorije u dresu sa državnim grbom, što bar malo nije sačekala…-

Inače, Pantelić je jedan period karijere proveo i u Partizanu.

-Imao sam stipendijski ugovor, bio u Teleoptiku, odigrao i pet prijateljskih utakmica za Partizan, na poziv trenera Marka Nikolića, koji me trenirao i u pionirima Rada, postigao gol, imao dve asistencije i, zbog žestoke konkurencije, napustio klub, prešao u redove Voždovca. Zanimljivo, nije mi ovo prvi put da slavim u duelima sa Partizanom, bilo je 1:0 i u doba kad sam igrao za Radnik iz Surdulice, dok u sudarima sa Crvenom zvezdom nemam ni jedan trijumf-, otkrio je Dušan i potom obelodanio planove za budućnost:

-Ugovor sa Radničkim izlazi u decembru, a, pošto nameravam da se otisnem preko granice…Planovi se i menjaju, zar ne?-, ostao je misteriozan na kraju Dušan Pantelić, heroj Radničkog iz Niša.