Drama u Zadru: Partizan uz produžetak na Pejdžov pogon do pobede

Zadar Partizan

Partizan je savladao Zadar na gostovanju u jako izjednačenom meču 97:92 posle produžetka i tako uspeo da ostane u trci za što bolju poziciju na vrhu tabele ABA lige.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Markus Pejdž sa 28 poena, a pratili su ga Nikola Janković sa 12 i Vanja Marinković sa 13 poena.

Sa druge strane Litl je imao 20, Dašić 17, Žorić 16 i Bašić 15 poena.

Utakmica je počela nervozno sa nekoliko grešaka sa obe strane, a Zadar je napravio mini seriju na startu. Ipak Partizan je uzvratio serijom 7:0 i vratio se u meč, a crno-beli su vodili dok Zadar sa dve trojke nije preokrenuo rezultat.

Uspevali su domaćini da vode sve dok Pejdž sredinom druge četvrtine nije trojkom vratio vođstvo srpskom predstavniku. Do kraja poluvremena smo videli rezultatsku klackalicu, sve dok Marinković i Janković u poslednjim napadima nisu “odlepili” Partizan na +4.

Nastavila se serija Partizana i u drugom delu meča, pa je tim Andree Trinkijerija u jednom momentu došao i do +14! Ipak posle tajmauta uspeo je Zadar da se vrati u igru, poenima Litla, Špralje i Božića. Na kraju Zadar uspeo da se vrati na -4 pred početak poslednje četvrtine.

Partizan je uspevao da održi prednost u poslednjem delu igre i trener Zadrana je zatražio tajm-aut na 79 sekundi do kraja meča pri rezultatu 82:77 za Partizan. U poslednjem minutu tim iz Beograda je ostao bez poena , a Litl je sa pet poena svom timu obezbedio produžetak.

Pejdž je opet iskočio kao lider na startu poslednjih pet minuta kada je pogodio trojku,a iako se Zadar opet približio, Pejdž je još jednom trojkom naterao domaćina na još jedan tajm aut.