Neke golove ne smemo zaboraviti, pa čak ni posle više od 50 godina. Na današnji dan, sada već davne 1974. godine, odigran je nezaboravni 55. večiti derbi.

Crvena zvezda je tad aslavila na domaćem terenu protiv Partizana sa 3:1, ali ono što je za sva vremena jeste spektakularan gol Dragana Džajića.

Osim toga, verovali ili ne, taj duel na “Marakani” je gledalo 90.000 ljudi, Da, dobro ste pročitali. A, među njima su bila i dva velika srpska glumca – Bata Živojinović, koji je bodrio Zvezdu i Bora Todorović, veliki navijač Partizana.

Čak, fotografija na kojoj njih dvojica u društvu narodne milicije prate okršaj večitih rivala godinama kruži društvenim mrežama.

Zvezda je povela na tom meču u 14. minutu golom 19-godišnjeg Duleta Savića. Zoran Filipović je povisio na 2:0 u 25. minutu utakmice. Nadu crno-belima pružio je rezervista Sima Nikolić u 75. minutu utakmice (2:1).

Nada je trajala dve do 90. minuta kada je na scenu stupio veliki Dragan Džajić. Spektakularan gol iz slobodnog udarca ugasio je nade crno-belima i izazvao erupciju oduševljenja na stadionu.