Đovinko je kralj slobodnjaka: MLS ovo još nije video

Sinoć je odigran prvi meč polufinala Istočne konferencije MLS lige u kojoj je Toronto na gostovanju savladao Njujork Red Bulse – 2:1. Strelac vodećeg gola za ekipu iz Kanade bio je Viktor Vaskez u osmom minutu, Danijel Rojer je u nadoknadi prvog poluvremena poravnao sa bele tačke, da bi u 72. minutu na scenu stupio Sebastijan Đovinko. Popularni Seba je posle faula na oko dvadesetak metara od gola Njujorka namestio loptu za slobodan udarac. I svi su naslućivali šta će se desiti. I upravo to se i desilo. Đovinko je prebacio živi zid i lopta je dobila silaznu putanju. Golman Luis Robles se bacio u stranu, ali je već bilo kasno. Lopta se zakoprcala u mreži, semafor je pokazao da se rezultat promenio, a gosti su počeli da slave. Toronto, šampion „Supporters Shielda“ (regularnog dela sezone), je tako stigao do važne pobede van svog BMO Filda i približio se finalu Istočne konferencije. Ali sve ovo palo je u senku „slobodnjaka“ bivšeg fudbalera Juventusa. ::: Kakin odlazak iz MLS-a je simbol novih promena ::: Đovinko je ponovo oborio sopstveni rekord MLS lige po broju postignutih golova iz direktnih slobodnih udaraca. Ovo mu je bio čak 14. po redu i to ne bi bilo toliko čudno da je čitavu svoju karijeru proveo u Severnoj Americi. Za ovakav rekord Đovinku su trebale nepune tri sezone, pošto je u klub došao pred početak 2015., a za Toronto je nastupio 86 puta. Tridesotogodišnji Italijan je jedna od najvećih zvezda MLS lige i do sada je u tom takmičenju postigao neverovatnih 55 golova i upisao još 37 asistencija.