Dortmundovom ludilu prija Pako Alkaser: Za 81 minut do čela liste strelaca!

Pako Alkaser
(Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images)

Ako se stvari u Dortmundu ovako nastave, navijači Borusije uskoro će dobiti novo božanstvo! Jer, ono što trenutno u dresu Milionera radi Pako Alkaser graniči se sa nezamislivim – samo tri ulaska sa klupe bila su mu dovoljna za prvo mesto na listi strelaca Bundeslige!

Španski napadač je ovog leta stigao iz Barselone na pozajmicu željan fudbala. U prvoj sezoni na Nou Kampu je na terenu proveo tek 1385 minuta (15.39 celih utakmica), dok je u drugoj taj broj još manji – samo 992 minuta raspoređena na 23 meča.

STIGAO JE NOVI EVROGOL PODKAST – O ZVEZDI, PSŽ, LIVERPULU, BARSI I BAJERNU… IMA ZA SVAKOG PO NEŠTO

Ovog leta dobio je priliku da napusti klub – pored Lea Mesija i Luisa Suareza nije bilo prostora za igru, a stigla su i nova pojačanja. Borusija Dortmund je rešila da pruži šansu ovom 25-godišnjaku i on im za sada to vraća. I to kako!

U nestvarnoj utakmici odigranoj u subotu, Dortmund je u meču punom preokreta, uspeo da ostvari pobedu duboko u nadoknadi vremena i skloni sebi sa puta ekipu Augsburga – 4:3. Nije to nešto što nikad nismo videli od Milionera, ali ovo je bilo neuobičajeno čak i za njihove standarde – Pako Alkaser je postigao het-trik iako je na terenu proveo nešto više od 30 minuta!

KLAĐENJE NA BUNDESLIGU JE OBAVEZNO – GOLOVI SAMO PLJUŠTE!

Rezultat je još od 22. minuta bio 0:1 za Augsburg, da bi trener Favr u 59. minutu u igru uveo Alkasera. I kao da je sa njim sve eksplodiralo!

Već tri minuta kasnije, Alkaser uspeva da izjednači na 1:1, da bi u 80. minutu ponovo poravnao, ovaj put na 2:2, nakon što je Filip Maks prethodno bio strelac za goste. Mario Gece ubrzo nakon toga upotpunjuje preokret, da bi Mihael Gregorič u 87. minutu doneo treće izjednačenje na susretu.

Sve je delovalo kao rešeno, i jedni i drugi su se polako privikavali na pomisao da neće pobediti, ali Alkaser je bio rešen da to promeni. Minut je 96., Alkaser namešta loptu i iz prelepog slobodnog udarca uspeva da kompletira het-trik. Dortmund je u transu, Pako Alkaser na čelu liste strelaca!

Bio je to Špančev šesti gol u Bundesligi, ali je na terenu do sada proveo neverovatno malo vremena – tek 81 minut! Meč protiv Augsburga je bio njegov treći nastup u nemačkom prvenstvu i sva tri puta je ulazio sa klupe. Ipak, to mu nije smetalo da postiže gol na svakih 13.5 minuta provedenih na terenu!

Koliko je situacija abnormalna i neočekivana, govori da je Alkaser šest golova postigao iz tek 10 šuteva koje je ostvario, a svih šest koji su išli u okvir gola, na kraju su i završavali u mreži. Dakle, i dalje čekamo na golmana koji će zaustaviti njegov šut.

Dortmund na početku ove sezone igra vrlo uzbudljiv fudbal, postigli su 23 gola na sedam mečeva i nije ni čudo što njihovi napadači uživaju na terenu. Alkaser je odigrao i 90 minuta u Ligi šampiona protekle sedmice, a i tu se upisao u strelce, u pobedi protiv Monaka (3:0).

Dok se Kšištof Pjontek u italijanskoj Seriji A upisuje u strelce iz meča u meč – bio je strelac na svakom meču Đenove ove sezoneAlkaser standarde u Nemačkoj postavlja svojom ulogom džokera.

Šta li nas tek očekuje kada Favr pruži priliku Alkaseru i u prvih 11…