DOMINACIJA “DELFINA” NA TAŠU Srbija sa vrha ide u četvrtfinale

"Delfini" zaustavljeni od Španije u četvrtfinalu Svetskog prvenstva (FOTO: Starsport)

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je Kazahstan sa 20:6 (4:0, 6:3, 6:1, 4:2) za kraj grupne faze završnog turnira Svetske lige.

Rutinski i očekivano su “delfini” došli do trećeg trijumfa iz isto toliko mečeva u grupi B.

Izabranici Dejana Savića prethodno su savladali Australiju i Hrvatsku, i sada su opravdali ulogu apsolutnog favorita.

“Delfini” su maksimalnim učinkom obezbedili prvo mesto u grupi i lakšeg protivnika, odnosno Kanadu u četvrtfinalu. Podsetimo, samo će pobednik Svetske lige obezbediti plasman na Olimpijske igre u Tokiju 2020.

Od početka meča sa Kazahstanom dominirali su naši vaterpolisti na Tašmajdanu. Bilo je samo pitanje konačnog rezultata, pobednik je mogao da se nasluti.

Povela je Srbija preko Strahinje Rašovića koji je dva puta bio precizan u uvodnim trenucima. Iako je golman Kazahstana odbranio i peterac i zicer, nije mogao da zaustavi sve naše nalete.

“Delfini” će u četvrtfinalu Svetske lige igrati protiv Kanade u petak (FOTO: Starsport)

Na prvi obavezni odmor otišlo se rezultatom 4:0. Svoj prvi na meču, a peti pogodak za Srbiju postigao je kapiten Filipović.

Nakon što se u strelce upisao i Jakšić, uspeo je Medvedev da pomeri rivala sa nule. Naš centar Duško Pijetlović i raspucani Rašović pobrinuli su se da utakmica liči na lakši trening “delfina”.

Na poluvremenu je bilo 10:3, da bi na početku trećeg perioda Jakšić zatresao mrežu za plus osam. Sedmi naš vaterpolista koji se upisao u strelce bio je Stefan Mitrović i u tome se ogledala raznovrsnost Srbije.

Na semaforu je tokom treće četvrtine pisalo čak i 15:3, a u poslednju deonicu ušlo se rezultatom 16:4.

Jasno je bilo da će poslednjih osam minuta biti puka formalnost.

Do kraja je su i Andrija Prlainović i Nemanja Vico uspeli da zatrese mrežu Kazahstana.

“Delfini” su za kraj grupne faze slavili sa ubedljivih 20:6! Najefikasniji je bio Strahinja Rašović sa pet pogodaka.