ŠOU U NIŠU: Pobeda Voše uz evrogol, crveni Lalatoviću, pretnje smrću…

Devetak je postigao jedan od najlepših golova dosadašnjeg dela prvenstva (FOTO: YouTube printscreen)

Vojvodina je savladala Radnički u Nišu sa 2:1, u prvoj utakmici i derbiju 8. kola Linglong Superlige Srbije, u susretu u kom je bilo svega.

Vrlo dinamičnu igru videli smo od početka utakmice, a već u prvom poluvremenu postignuta su dva gola.

Povele su Nišlije u devetom minutu kad je Stefan Mihajlović odlično reagovao na odbijenu loptu i smestio je u mrežu.

Krenula je Vojvodina ofanzivnije, a to im se isplatilo u 33. minutu kad je  centrirao Drinčić, a Matić glavom savladao Petrovića.

Sve je u tom periodu “začinio” trener Vojvodine Nenad Lalatović koji je burno reagovao pri kraju prvog dela.

Ušao je u verbalni sukob s kolegom sa klupe Radničkog, Miloradom Kosanovićem, za šta je zaradio žuti karton. Tu nije bio kraj.

Pre početka drugog poluvremena zaradio je i isključenje nakon čega je čak pretio smrću nekome s zapadne tribine stadiona “Čair”…

Ponovo je bio u “elementu”, nema šta, a videćemo kakva će biti reakcija lige i nadležnih na isključenje i njegovo ponašanje.

To je izgleda bolje utisalo na njegove igrače, nego na domaće, pa je usledio totalni preokret “lala”.

Mladen Devetak je s nekih 25 metara sjajnim udarcem iskosa sa leve strane pogodio gol Radničkog, koji je ubrzo ostao i s igračem manje.

Isključen je strelac vodećeg gola Mihajlović, nakon čega su domaći probali da zaprete novosadskim crveno-belima, ali bez većeg uspeha.

U 92. minutu Haskić je s peterca šutirao glavom, ali je Saničanin s linije refleksno glavom izbacio loptu iz gola, što je bila i poslednja prilika.

Za Nišlije je debitovao i Iračanin Rebin Sulaka, iza kog je zanimljiva priča kako se obreo u Radničkom.

Vojvodina je ovom pobedom preuzela prvo mesto na tabeli LSL, dok je Radnički trenutno peti.

(FOTO: Flashscore)