DERBI REŠEN S KLUPE Bomba Sume i prvenac Tošića za veliku pobedu!

Partizan će konačno moći da računa da podršku najvatrenijih navijača (FOTO: Starsport)

Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u 161. večitom derbiju sa 2:0 na svom terenu u 9. kolu Linglong Superlige.

Crno-beli su do trijumfa došli u finišu meča. Bili su bolji rival tokom većeg dela utakmice. To su krunisali osvajanjem velika tri boda u trci za titulu. Sada izabranici Sava Miloševića za šampionom zaostaju samo jedan bod, a oba tima imaju dva meča manje od ostalih timova u ligi.

Prvu priliku na utakmici imali su igrači Partizana.

Ukrali su loptu Van la Pari, potom ju je Asano dodao na desnu stranu do Stevanovića. Ovaj je tukao malo pored gola.

Pripretili su i crveno-beli, ali nije bilo opasno po Stojkovića, koliko prethodno po Borjana. Posle kornera koji je izveo Marin glavom je probao Žander, no lopta je otišla preko gola.

Crno-beli su agresivnije ušli u meč. Uspeli su gosti da se oslobode pritiska i pretili su iz kontranapada. Posle jednog takvog je izboren korner.

Marin je otišao u ugao, neko je u tom momentu sa tribina bacio petardu ispred Nemca, pa mu se ukazivala pomoć.

Na sreću, Marin je prošao dobro (FOTO: Starsport)

Ipak, sve je bilo u redu sa kapitenom Zvezde. Lako su izabranici Sava Miloševića otklonili opasnost nakon udarca iz ugla.

Nije Partizan iskoristio dobar kontranapad u 18. minutu.

Povukao je Sadik po levoj strani, ubacio u sredinu za Asana, ali je Degenek osujetio pokušaj Japanca.

Zapretio je drugi put na 161. večitom derbiju mladi Stevanović.

Posle jedne odbijene lopte šutirao je sa nekih 18 metara, no ona je završila u naručuju Milana Borjana.

(FOTO: Starsport)

Još jedan dobar pokušaj je imao Partizan.

Centrirao je sa leve strane Urošević, a Sadik je probao sa nekoliko metara atraktivno petom, no bio je neprecizan.

Nije se libio da pokušava Stevanović. Još jednom je tukao iza daljine, ipak opet je kao pobednik izašao Borjan koji je i tu loptu zaustavio bez većih problema.

U 43. minutu smo videli pretnju na obe strane.

Najpre je Asano prošao po levoj strani, centrirao je iz dobre pozicije, ali je odbrana Zvezde otklonila opasnost. Na drugoj strani je Marin ušao u kazneni prostor crno-belih, vratio je loptu za Vulića koji je ipak šutirao visoko preko gola, pa promene rezultata nije bilo.

Najbolju priliku na utakmici propustio je Sadik. Napadač crno-belih dobio je loptu u prostor od Natha, izašao je sam ispred Borjana, ali je čuvar mreže Zvezde bio odlično postavljen i upisao novu intervenciju.

Osim pokušaja nigerijskog napadača u redovima crno-belih, nije bilo opasnosti ni na jednoj strani dobrih 18 minuta igre nastavka susreta. Tako da u tom periodu nije bilo ništa zanimljivo na stadionu u Humskoj.

Postigla je Zvezda gol u 69. minutu, ali je on poništen zbog faula u napadu nad golmanom domaćih Stojkovićem.

Nakon kornera Žander je oborio čuvara mreže crno-belih, lopta se odbila do Milunovića, koji je ubacio u praznu mrežu, ali je sudija Jovanović doneo odluku da ne prizna pogodak.

Zbog jednog transparenta koji je osvanu na južnoj tirbina utakmica se prekinula na nekih pet minuta.

Meč je nastavljen u 83. minutu. I nije moglo ništa lepše da se desi za navijače Partizana.

Posle velike borbe sa Milunovićem do lopte je stigao Sejduba Suma i fantastičnim udarcem pogodio godrnji levi ugao Borjanovog gola.

Veliku priliku za izjednačenje je propustio Marin. Odlično mu je Pavkov spustio loptu, on se lažnjakom oslobodio čuvara, ali je sa nekih šest metara šutirao visoko preko gola.

Utakmica je defitinitvno rešena u 93. minutu drugim golom u mreži Crvene zvezde. Strelac je bio rezervista Zoran Tošić nakon dodavanja Brežančića.

Prvi gol Zorana Tošića u večitim derbijima (FOTO: Starsport)

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 2:0 (0:0)

Stadion: Partizana
Gledalaca: oko 20.000
Sudija: Srđan Jovanović

Strelci: Suma u 83. i Tošić u 90+3 za Partizan

Crveni karton: Vulić (Zvezda) u 90+1

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Stevanović (od 90. Brežančić), Natho (od 77. Tošić), Asano – Sadik (od 64. Suma).

Crvena zvezda: Borjan – Pankov, Milunović, Degenek (od 85. Simić) – Gobeljić, Vulić, Jovančić, Žander – Marin, Van la Para (od 56. Vukanović), Boaći (od 72. Pavkov).