Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu Proleter sa 2:1 u 30. kolu Super lige Srbije i na taj način u dobrom raspoloženju dočekali ceremoniju dodele pehara namenjenog šampionu zemlje.

Golove za domaći tim postigli su Mateo Garsija u 18. minutu i Milan Gajić u 37. dok je jedini pogodak za Proleter postigao Aleksandar Andrejević u 6. minutu meča.

SLAVLJE MOŽE DA POČNE Zvezda preokretom srušila Proleter!
Garsija donosi izjednačenje (FOTO: Predrag Milosavljevic/Starsportphoto ©

Fudbaleri Zvezde bili su spremni za veliko slavlje, ali već na startu utakmice usledio je hladan tuš.

Posle samo šest minuta igre, gosti su stigli do prednosti, pošto je posle kornera šutirao Andrejević. Lopta je zakačila Gajića dovoljno da prevari Borjana i završi u mreži.

Usledilo je nekoliko minuta neaktivne igre, ali nisu crveno-beli dugo čekali na izjednačenje. Sjajan pas ka Garsiji uputio je Vukanović, a Argentinac je bio precizan i u 18. minutu doneo 1:1.

Da stvar bude zanimljivija, gol je usledio u momentu kada je Zvezda igrala sa desetoricom fudbalera, pošto je povređeni El Fardu Ben napustio teren. Njega je zamenio Mirko Ivanić.

U nastavku meča, Jovanović i Andrejević imali su prilike da donesu novu prednost svom timu, ali je njihove promašaje u 37. minutu kaznio Milan Gajić.

Ponovo je Garsija učestvovao u akciji, ovog puta je on bio taj koji je sjajno uposlio Gajića, a on rutinski sproveo loptu u malu mrežu i popravio raspoloženje u redovima šampiona.

Gajić proslavlja svoj pogodak (FOTO: Starsport)

Početak drugog poluvremena doneo je nove šanse za Zvezdu, šuteve su oprobali Tomane, Ivanić i Milunović, ali rezultat se nije menjao.

Priliku da se pokaže pred oko 19.000 navijača konačno je dobio i Sanogo, koji je u 66. minutu zamenio Branka Jovičića.

Ipak, čini se da je na tribinama bilo znatno zanimljivije nego na terenu, s obzirom na to da su najvatrenije pristalice domaćeg tima priredili sjajnu koreografiju, a potom i nekoliko bakljada.

Sama završnica donela je još nekoliko prilika na obe strane, ali bez veće opasnosti po gol Milana Borjana ili Nikole Petrića, pa je rezultat ostao nepromenjen, što je značilo da Zvezda može da počne sa slavljem.

SUPERLIGA: “Petarda” Javora, Čukarički sa penala bolji od Mačve

Obavezno pogledajte –  Meridianovo humanitarno takmičenje u šutiranju trojki za pomoć Sofiji Markuljević: