Đoković se mučio, ali stigao do preokreta: Čilić arhiviran, čeka se Federer!

Đoković
(Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

Novak Đoković se plasirao u polufinale turnira serije Masters 1000 u Parizu savladavši Marina Čilića sa 2:1, po setovima je bilo 4:6, 6:2, 6:3 posle dva sata i 10 minuta igre.

Đoković je tako nastavio svoj pobednički niz i produžio ga do 21. uzastopne pobede, trijumfalne serije koja traje još od avgusta i turnira u Torontu.

Nije sve počelo baš najbolje. Posle nekoliko uvodnih gemova, Đoković jeste stigao do brejk lopte, ali ne uspeva da je iskoristi. Nakon toga Čilić kažnjava Srbina za propuštenu priliku, oduzima mu servis i svojom dobrom igrom pre svega na bekhendu uspeo da sačuva tu prednost. Osvaja prvi set sa 6:4 i prekida Novakov niz od 30 uzastopno osvojenih setova.

U drugom setu je Đoković pojačao ritam, a Čilić ne uspeva da održi svoj visok nivo igre. Od ponedeljka novi-stari svetski broj jedan je imao i tri vezane brejk lopte na servis Hrvata. Čilić se tom prilikom spasava, ali to je bilo manje-više sve od njega u drugoj deonici.

Đoković uspeva da napravi čak dva brejka i izjednači rezultat osvojivši set sa 6:2. Reternirao je bolje nego u prvom setu, a iskoristio je tek šestu brejk loptu u meču, osvojivši Čilićev servis po prvi put tek posle 71 minuta igre. Međutim, ni Čilićev bekhend više nije bio tako pouzdan, a gomilale su se i greške sa osnovne linije iz forhenda.

KLADI SE NA MASTERS U PARIZU

Početak trećeg seta nije bio dobar po Đokovića. Čilić već u trećem gemu dolazi do važnog brejka, Srbin svu negativnu energiju istresa na reketu i činilo se da je to zapravo bio pozitivan trenutak. Već u sledećem gemu usledio je ribrejk i stvari su se donekle konsolidovale.

Imao je Čilić u sedmom gemu novu brejk loptu i gotovo osvojen gem, ali se Đoković po ko zna koji put u karijeri odlično brani pasing šotom iz špage i posle toga zadržava svoj servis. Ispostaviće se da je to bio ključan poen, jer u narednom gemu Đoković uspeva da dođe do novog brejka i povede sa 5:3.

U narednom gemu Srbin dovršava posao i obezbeđuje mesto među četiri najbolja u Parizu. Rival u tom meču će mu biti pobednik okršaja Rodžer Federer – Kei Nišikori.