Fudbaleri Juventusa savladali su Đenovu u 29. kolu Serije A. Prelepi golovi Dibale, Ronalda i Koste bili su dovoljni za 3:1.

Znali su fudbaleri Juventusa da Lacio ponovo diše za vratom. Pre početka duela u Đenovi, saznali su da su Rimljani pobedom protiv Torina ponovo prišli na bod zaostatka.

Međutim, kao da nisu imali ogroman pritisak na leđima. Juventus je rutinski odradio posao sa Đenovom.

Stara dama je propustila šanse da već u prvom poluvremenu reši pitanje pobednika.

Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu, a koliko je Juventus bio dobar, govori podatak da Đenova do 65. minuta uošte nije uputila udarac ka golu rivala.

Uprkos nekoliko dobrih situacija za Ronalda, prvi deo igre završen je bez golova. U nastavku je Portugalac bio strelac, ali pre njega, pogodio je i Dibala.

Argentinac je u 50. minutu promešao odbranu protivničke ekipe. Prošao je kroz četvoricu igrača u kaznenom prostoru da bi na kraju poslao loptu precizno u donji levi ugao.

Golman nije imao nikakve šanse.

U 56. minutu, prelep gol postigao je i Ronaldo. On je dospeo u posed loptu u blizini centra terena. Poveo je napad svoje ekipe, stigao na nešto više od 20 metara od gola, a onda poslao snažan udarac. Još jednom je Perin bio nemoćan.

Fantastičan pogodak postigao je i Daglas Kosta. Kao da su se takmičili u Juventusu ko će biti strelac lepšeg gola. Brazilac je u 73. minutu, savršeno plasirao loptu. Perin je mogao samo pogledmo da je isprati.

Da Đenova ne padne potpuno ukaljanog obraza pobrinuo se Pinamonti koji je u 76. minutu iskoristio dodavanje Biraskija.

Juventus je ostvario pobedu kojom je povećao bodovnu razliku u odnosu na Lacio. Ponovo prvo i drugo mesto dele četiri boda.

Đenova ima potpuno drugačije muke. Ekipa se nalazi na samo bod od zone ispadanja.

Serija A, 29. kolo

Utorak
Torino – Lacio 1:2 (1:0)
(Beloti 5 pen – Imobile 48, Parolo 73)

Đenova – Juventus 1:3 (0:0)
(Pinamonti 76 – Dibala 50, Ronaldo 56, Kosta 73)