Beogradski derbi odigran u okviru 14. kola Superlige na Banovom Brdu, doneo nam je puno uzbuđenja i pobednika u samoj završnici utakmice.

Čukarički i Voždovac su odmerili snage, a derbi pun preokreta završen je rezultatom 3:2.

Prvo je prednost “Brđanima” doneo Veljko Birmančević golom sa bele tačke u 26. minutu. Slavlje fudbalera domaće ekipe kratko je trajalo pošto je na semaforu pisalo “1:1” već od 32. minuta

Tada je kapiten “Zmajeva”, Jovan Nišić postigao peti gol u sezoni.

Prvi preokret i vođstvo Voždovcu je doneo Putinčanin u 58. minutu, a ponovo su “od nule” dve ekipe krenule u 68. Strelac drugog gola za Čukarički tada je bio Ndiaje.

I kada se činilo da će se beogradski derbi završiti bez pobednika, sudija Zoran Široki dosudio je drugi jedanaesterac za domaćina. Ponovo je mladi Birmančević preuzeo odgovornost i ponovo je njegov udarac bio nezaustavljiv. Čukarički je u 85. minutu stigao do pobede.

Čukarički je trijumfom stigao na bod zaostatka od Voždovca koji se nalazi na šestoj mesti Superlige.

U ostalim utakmicama koje su igrane u istom terminu, veliko iznenađenje priredio je Radnik iz Surdulice pobedom protiv Radničkog u Nišu rezultatom 1:0.

Jedini strelac na toj utakmici bio je Milan Makarić u 17. minutu.

TSC je na domaćem terenu lako stigao do pobede protiv Mladosti iz Lučana sa 5:0.

Golove za ekipu iz Bačke Topole postigli su Milićević, Petković i Zec u prvom poluvremenu. Dok su u završnici utakmice strelci bili Banjac i Babić.

Mačva je kao domaćin u Šapcu stigla do pobede u završnici utakmice protiv Javora. Strelac jedinog gola na utakmici bio je Ortiz u 81. minutu.

SRBI NA ČELU ČEMPIONŠIPA Veliki preokret Ivićevog Votforda!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Dejan Savić intervju: SPREMAM NASLEDNIKA! | MOJ UGAO #04