Košarkaši Denver Nagetsa su uspeli još jednom da naprave čudo i da postanu prva ekipa u istoriji NBA lige koja je dva puta u istom plej-ofu prošla u narednu fazu nakon rezultata 3:1 za protivnika.

Los Anđeles Klipersi nisu imali rešenje za istorijsku partiju Nikole Jokića, ali ni za odličnog Džamala Mareja koji je odigrao najbolju utakmicu u seriji. To je bilo dovoljno za pobedu rezultatom 104:89.

Kao i u prethodnim utakmicama, košarkaši Denvera su čekali da stignu do dvocifrenog minusa, kako bi počeli misiju povratka. U sedmoj utakmici, ipak nisu dozvolili da minus bude veći od 12 poena (pred kraj druge četvrtine).

Već do poluvremena su uspeli da smanje zaostatak. U trećoj četvrtini su preuzeli kontrolu koju nisu ispuštali do samog kraja.

Nikola Jokić pravi najbolju zabavu na svetu dok Nagetsima gori pod nogama

A, četvrta je poslužila za demonstraciju sile. Iako ekipa iz Kolorada na papiru nije toliko bolja od Klipersa, u drugom poluvremenu ove utakmice jeste bila. Prednost Denvera išla je do maksimalnih 20 poena, a Dok Rivers, sa svojim zvezdama, Kavajom Lenardom i Polom Džordžom, nije uspeo da uvede ekipu u finale Zapadne konferencije prvi put u istoriji franšize iz Los Anđelesa.

Nešto drugo je čuvenom treneru pošlo za rukom… Rivers je postao prvi trener koji je dva puta sa istom ekipom izgubio nakon što je imao 3:1. Ukupno je tri puta ispuštao takav rezultat kao trener, a to učinio i davne 2003. godine sa Detroitom. Po tome je takođe jedinstven.

Kad smo kod tog rezultata, Denver je jedina ekipa u istoriji koja je u istom plej-ofu dva puta uspela da preokrene 3:1.

A, kad smo i kod istorije, moramo pomenuti Nikolu Jokića… Srpski centar je utakmicu završio sa 16 poena, 22 skoka i 13 asistencija. Srbin je postao prvi košarkaš koji je u NBA plej-ofu zabeležio više od 20 skokova u sedmoj utakmici. Takođe, u poslednjih 25 godina, nijedan igrač nije zabeležio tripl-dabl za tri četvrtine sedmog meča.

Poenterski je Denver predvodio Džamal Marej sa 40 poena, pored kojih je imao pet asistencija i četiri skoka.

Poraženi sastav će dugo razmišljati o prilici koju nisu iskoristili, ali i o lošem učinku dva igrača koja su dovedena sa ciljem da donesu velike uspehe ekipi.

Kavaj Lenard je utakmicu završio sa 14 poena i po šest skokova i asistencija, dok je Pol Džordž postigao 10 poena, uz četiti skoka i dve asistencije. Njih dvojica su ukupno pogodili 10 od čak 38 šuteva iz igre, što je neprihvatljivo za nivo sedme utakmice.

Denver će u finalu Zapadne konferencije igrati protiv Los Anđeles Lejkersa – favorita na zapadu koji je imao dosta vremena za odmor.

Prvi pa domaćin: Novak saznao ime prvog rivala u Rimu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: BRAT BLIZANAC | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #15