DELFINI U ČETVRTFINALU Srbija potopila Grčku za kraj grupne faze!

vaterpolo-srbija-francuska
Srbija je bila bolja od Francuske (Foto: FINA)

U trećem kolu A grupe Svetskog prvenstva u Južnoj Koreji, vaterpolisti Srbije savladali su Grčku sa 9:3 i obezbedili plasman u narednu rundu.

Po četvrtinama je bilo 3:1, 3:2, 0:0 i 3:0, a ovom pobedom “delfini” su se plasirali direktno u četvrtfinale.

Time su obezbedili i više odmora od timova koji će se razigravati u osmini finala, odnosno drugoplasiranih i trećeplasiranih u svojim grupama.

Rundu pre toga savladana je domaća Koreja, a u prvom kolu protiv Crne Gore ostvaren je remi.

Golman Strajo Rističević bio je sjajan sa čak 16 odbrana, a branio je “sve”, od šuteva iz daljine do zicera.

Dušan Mandić je s četiri gola predvodio napad Srbije, Đorđe Lazić daoje dva, a po jedan Strahinja i Viktor Rašović, te Ognjen Stojanović.

Zanimljivo je da u drugom poluvremenu “delfini” nisu primili nijedan pogodak, što se na ovom nivou vaterpola retko viđa.

Vaterpolo tim Srbije, čiji je UNIQA zvanično osiguranje, protivnika će saznati nakon preostalih utakmica Svetskog prvenstva, odnosno razigravanja.

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Košarkaška reprezentacija Srbije: Okupljanje pred Svetsko prvenstvo, očekivanja Gudurića i Micića